Zupełnie nowe przedsiębiorstwa. Jakie dzięki temu powstały zawody i jakie są ich perspektywy?

Wolny rynek determinuje powstawanie całkiem nowych dziedzin gospodarki. Zupełnie nowatorskich, takich, których wcześniej nie było, czy to z racji innego pojmowania gospodarki czy zwyczajnie z powodu braku popytu na określone usługi. Dzieje się tak na całym świecie. Tam, gdzie jest zainteresowanie wzrasta ilość firm, które oferują konkretną usługę.

bus_ikonografika
Nie inaczej jest w Polsce. Powstało u nas wiele nowych miejsc pracy, niektóre całkowicie nowe, pozostałe znane, ale pod inną postacią.

Każdemu znane są przewozy osób, które właściwie zawsze w Polsce istniały. Niemniej, należy potwierdzić, że dawniej nie istnieli prywatni przewoźnicy, za wszystkie przewozy odpowiedzialne było państwo. PKS obsługiwała każdy przewóz i w każdym kierunku, nie było odstępstwa od normy. Zresztą, gdzie można było pojechać? Praktycznie tylko po Polsce. Europa była podzielona, więc było bardzo mało wycieczek za granicę. W dzisiejszych czasach dalej istnieje PKS, ale jest tylko jednym z wielu podmiotów obsługujących przewozy (teraz - przejdź) ludzi. Polacy masowo wyjechali do krajów zachodnich, więc powstało mnóstwo firm, jakie oferują na przykład transport z Polski do Niemiec, do Wielkiej Brytanii i Holandii. To najbardziej znane kierunki przejazdów: www.pl.itl-omega.eu/oferta.

Zostając w kategorii wyjazdów za granicę, to na tej bazie powstała inna branża – firmy rozliczające naszą pracę w krajach, do których jeździmy na zarobek, jakWielka Brytania, Holandia czy Niemcy. Może i niektórzy sami potrafią się rozliczać, ale powiedzmy sobie szczerze nie jest to łatwe.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.