Znaczenie chłodni w branży FMCG

Na początek trzeba rozszyfrować skrót, który znajduje się w tytule wpisu. Towary FMCG to szybko rotujące dobra. Odznaczają się tym, że są w ciągłym obiegu ze względu na ich użyteczność. Do takich produktów zalicza się jedzenie, papierosy i alkohol oraz artykuły czystości. Popyt na te artykuły jest ciągły, więc wielka liczba dróg dystrybucji oraz rozmiar sprzedaży jest spory. Jak już zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest dziedzina szybko rotujących produktów, przemyślmy to, czemu chłodnictwo jest dla niej kluczowe.


Budynki chłodni to fundamentalny element w procesie dystrybucji FMCG. Oczywiście wyroby alkoholowe oraz papierosy nie narzucają konieczności składowania w małej temperaturze, lecz w wypadku artykułów gastronomicznych jest to niezbędne. Instalacje chłodnicze to kluczowy komponent każdej hurtowni jedzenia, jak i również hipermarketów oraz placówek gastronomicznych. Ale nie tylko składowanie wymaga określonej temperatury, istotna jest ona też w momencie spedycji. Pewne dobra psują się tak szybko, że generalnie bez przerwy mają być przechowywane w dobrej atmosferze.

Szukasz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://www.vincent.pl/) na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle ciekawych danych.

Wtedy obowiązkowy jest zakup chłodni ruchomych.

Efektywne instalacje chłodnicze muszą spełniać zbiór przepisów polskich i unijnych. Prawo chroni obywateli przed zakupem zepsutej żywności, dlatego prawa są dość surowe. Przepisy opisują warunki, w których można przechowywać dane rodzaje towarów. Opisują ciepłotę, skład powietrza oraz natężenie dopływu powietrza w chłodni. Ujmując sprawę zwięźle: ryby morskie potrzebują innej wentylacji, niż na przykład owoce. Zatem konstruując chłodnię dla swojego zakładu produkcyjnego lub magazynu bezzwłocznie trzeba sprawdzić aktualne wytyczne.

Budowa chłodni własnoręcznie to duże wyzwanie, zatem zdecydowanie warto użyć usług kompetentnych przedsiębiorstw konstrukcyjnych. Znaleźć takie usługi w dobie nowoczesnych technologii jest banalnie prosto – wystarczy użyć Google, by przebierać w dziesiątkach interesujących ofert.
2021-01-08 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.