Zima jest tym okresem, przed którym musimy zmienić opony w aucie - jednak niekiedy to nie wystarczy

Przed zimą w Polsce tworzą się długaśne kolejki przed warsztatami. kierowcy chcą zmienić opony na zimówki. Przyczyną jest rzecz jasna bezpieczeństwo, gdyż zimy są w Polsce niekiedy śnieżne i długie.
Ogrodzenie kute
Dodał: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu


Warto o tym pamiętać oraz odpowiednio się przygotować.


łańcuchy
Dodał: zombieite
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Z reguły próbujemy bardzo troszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Oczywiście - o swoje i swoich najbliższych. Dlatego nasze maluchy na rowerach czy na plecakach posiadają odblaski, a my przed zimą zmieniamy opony. Jeżeli jednak jedziemy dużą grupą na urlop w góry, aby poszaleć na nartach, to może okazać się, że zmiana opon to za mało. Mamy takie drogi w polskich górach, gdzie potrzebne są łańcuchy na kołach. Rzecz w tym, że kąt nachylenia wzniesienia jest już na tyle znaczny, że nasz samochód może się po prostu ślizgać po nawierzchni. Powinniśmy też pamiętać, że górskie ulice to nie trasy szybkiego ruchu i nie są odśnieżane aż tak często. Na dodatek, w górach zwykle pada na okrągło i żadna maszyna i tak nie nadążyłaby z odśnieżaniem. Zatem jeżeli jedziemy w góry zimą, to w bagażniku zawsze powinniśmy mieć łańcuchy - tak na wszelki wypadek. Stare przysłowie przypomina, że przezorny bywa zawsze ubezpieczony i tak faktycznie jest. Lepiej założyć łańcuchy (masz więcej pytań?) na koła i mieć problem z głowy, niż wzywać lawetę. Oprócz tego, że zmarnujemy cenny czas, to i jeszcze nerwy.
A na urlop wybieramy się przecież po to, by poszaleć na stokach oraz spędzić przyjemny czas z najbliższymi, a nie złościć się i przeklinać w myślach swoje auto.
2018-04-21 17:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.