Zatroszcz się o optymalny stan wykorzystywanych przewodów, zlecając odpowiednie kontrole oraz badania

Dla pożądanych efektów pracy, jak też dla ochrony, istotne znaczenie ma doskonały stan oraz szczelność wszystkich przewodów i rurek będących częścią aparatur przemysłowych oraz grzejących. W celu skontrolowania ich stanu i znalezienia wszelkich skaz stosuje się określone badania. Warto je przeprowadzać, aby wykryć wszystkie nieprawidłowości przed uruchomieniem aparatury.

Badania wiroprądowe – w których sytuacjach są niezbędne?
Badania penetracyjne pt
Profesjonalne badania wiroprądowe, jak jego nazwa wskazuje, jest przeprowadzane przy zastosowaniu wirów prądowych. Badanie to bywa zalecane w tych miejscach, gdzie konieczne jest wykrycie pęknięć powierzchniowych i podpowierzchniowych w produktach przewodzących prąd. Testy tego typu znajdują szerokie zastosowanie przy rurkach wykonanych z mosiądzu, miedzi, stali nierdzewnej, aluminium (Anover to fachoweanodowanie śląsk) i wielu stopów. Technika ta pozwala na znalezienie wszystkich pęknięć, ubytków, zarysowań, zawalcowań czy działań korozji. Uważana bywa za badanie wyjątkowo niezawodne, jak także wygodne w wykonaniu i dokładne.

Badania penetracyjne pt – często wykorzystywane
Kolejnym ważnym badaniem, jakie często przeprowadzane bywa w celu skontrolowania jakości przewodów, jest badanie penetracyjne pt (dowiedz się na czym polegają te badania (sprawdź serwis)). Technika ta zaliczana jest do jednej z najczęściej stosowanych odsłon badań nieniszczących i stanowi jedno z ważniejszych narzędzi diagnostycznych przy analizie projektu. Test polega na wykryciu wad przez spożytkowanie zjawiska wnikania cieczy. W tym celu wykorzystuje się właściwy penetrant. Badanie tego typu może również zostać wykorzystane w celu badania szczelności.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.