Zastosowanie, wytyczne działania i budowa siłowników elektrycznych

Najprościej tłumacząc problem: siłownik elektryczny zbudowany jest z silnika oraz przekładni zastępującej ruch obrotowy wirnika na ruch liniowy tłoka. Aby można było zyskiwać odpowiednio potężne siły na końcówce tłoka, przeważnie stosowane są przekładnie wielostopniowe. Ich reguła działania jest bardzo prosta, występują również rodzaje do korzystania pod ziemią.

serwis - dostawca siłowników elektrycznych, prowadnic i innych elementów techniki liniowej
Dodał: tweakie.cnc
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sprzęty, jakimi są siłowniki elektryczne odbiegają w budowie od pneumatycznych czy też hydraulicznych i to dość znacząco - sprawdź też oferta na siłowniki elektryczne. Nie napędza ich sprężone powietrze czy też olej tłoczony pompą, natomiast energia elektryczna, co powoduje, że sterowanie i obsługa takiego siłownika są dużo prostsze i tańsze. Nie trzeba się zatem obawiać o dziury, jakie mogłyby się pokazać w układzie zasilania siłownika, powodując osłabienie siły działania siłownika albo deficyt czynnika napędowego (powietrza lub oleju). Następna rzecz, jakiej nie należy się obawiać to wymiana drogich pomp czy sprężarek. Jest to częsty problem, gdyż naturalnie się one eksploatują. Instalacja sterująca siłownikiem elektrycznym jest więc zdecydowanie mniej skomplikowana, a przez to tańsza i prostsza w montażu.

Zasada działania maszyn, jakimi są siłowniki elektryczne jest niesłychanie łatwa - więcej informacji na stronie (Liniowe moduły). Silnik (oceń silniki elektryczne na stronie grupapartner.pl...) elektryczny z wykorzystaniem przekładni obraca śrubą napędową, po której przesuwa się zamknięcie. Do nakrętki przymocowany jest tłok. Manewr nakrętki po śrubie napędowej w konsekwencji przynosi dynamizm całego tłoka (wysuwa się on lub chowa do korpusu siłownika). Taka struktura siłownik (www.naprawasilownikow.pl/specjalizacja/silowniki-teleskopowe/)a sprawia też, że siłownik jest w stanie utrzymać założony na niego towar nawet wtedy, kiedy odłączone jest od niego zasilanie. Jest to cecha niesłychanie przydatna dla nas, a także bardzo użyteczna.

Więcej tekstów

Wypożycz podnośnik w bardzo dobrej cenie

Podkładka nierdzewna
Trójmiasto, głównie Gdańsk, to niezwykle atrakcyjny teren w nadmorskiej Polsce. Znajdziemy tam liczne kamienice a także świątynie, wzniesione w trakcie minionych wieków.


przyrządy takie jak siłowniki elektryczne stosowane są najczęściej do automatyzacji bram skrzydłowych. Wykonane są one bardzo estetycznie, dokładnie i mogą dźwigać obciążenia nawet do 400 kg. Pożytecznym rozwiązaniem są również siłowniki elektryczne połączone ze sterownikiem czasowym, które możemy zaprogramować trafnie do naszych potrzeb.
2020-01-11 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.