Zastosowanie Total Productive Maintanance – czyli jak systematyczne działanie pomaga oszczędzać

Total Productive Maintanance, a więc Produktywne Utrzymanie Machin pomaga szczędzić pieniążki. Niekiedy ratuje setki tysięcy złotych, dzięki temu, iż posiadamy zdolność przewidywania awarii naszego parku mechanicznego.
TPM redukuje przestoje maszyn, które zamiast oczekiwać na usunięcie felerów, winny wytwarzać i przynosić nam przychody...


tpm
Dodał: washingtonparkotr
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Znów poślizgi? Klient grozi, że nie weźmie następnej partii zamówienia oraz zarządzi nowy przetarg (patrz szczegóły)? A być może powołuje się na umowę, w której zapisano grzywny wynoszące setki tysięcy złotych? Przedsiębiorstwo zatem wypatruje metod zaradczych oraz natrafia na Lean Management – doskonały środek do zdobycia czasu a także wypracowania jeszcze większych pieniędzy. Wśród „leanowych” instrumentów pojawia się skrót TPM, który tyczy się maszyn. Nie istotne jest, aby machina zrobiła jak najwięcej dzisiaj, mimo pracy na granicy wytrzymałości, lecz ważne jest ażeby w ogólnym rozrachunku sfabrykowała dla nas tak wiele produktów ile chcemy – właśnie przez minimalizację liczby nieplanowych przestojów.


Villa Mare
Zaczerpnięte z: villamare.com.pl


Drugim filarem TPM jest Autonomiczne utrzymanie ruchu. Znów nie ma tutaj mowy o uzdrowieniu machin. Co oznacza słowo autonomiczne? Jest to zaangażowanie każdego z pracobiorców w przebieg obsługi bieżącej machin. Bazując na tym filarze, wychodzimy z założenia, że pracownik, jaki pracuje przy maszynie osiem godzin na dzień, pięć dni w tygodniu, zna jej pracę porządniej aniżeli brygadzista.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.