Zasobniki, jakie służą do przechowywania i zagospodarowania wody deszczowej

Dzisiaj ekonomiczne korzystanie z zasobów wody pitnej staje się już przymusem. Jednym ze sposobów szczędzenia wody pitnej jest wykorzystywanie deszczówki w gospodarstwach domowych.
ochrona


Producent zbiorników proponuje rozmaitego gatunku pojemniki, które służą do magazynowania i wykorzystania wody deszczowej. Struktury przechowywania deszczówki ze względu na lokalizację zasobnika przechowującego dzielą się na naziemne i podziemne. Pojemniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz domów, jak i w piwnicach. Zasobniki naziemne potrafią mieć rozmaite kształty, odcienie i objętości, stworzone mogą również być z różnych surowców. Zasobnik naziemny zlokalizowany w ogrzewanej piwnicy ma możliwość gromadzić wodę deszczową przez cały rok. Pojemniki montowane pod ziemią są zazwyczaj wykonywane z polietylenu, żywic poliestrowych, polipropylenu, żelbetu, albo stali. Mogą mieć kształt zestawionych poziomo, lub pionowo walców, cylindrów, czy też prostopadłościanów.


Ażeby wodę deszczową składowaną w zasobnikach retencyjnych można było stosować w domu, pożądana jest stosowna instalacja. Nagromadzona woda jest dostarczana do punktów odbiorczych na różnych kondygnacjach domu za pomocą pomp. Zużyta woda niekoniecznie musi trafiać od razu do kanalizacji sanitarna - serwis www. Dzięki szczególnej instalacji jest możliwość korzystać z niej dwa razy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.