Zagadnienia prawne a pojmowanie konkretnej działalności firmy

Są określone niejasności prawne które tyczą się różnych zawodów. Na pozór nieznaczące przyczyniają się do złych wniosków i nieprawidłowego pojmowania danej działalności. W najbardziej nieoczekiwanej sytuacji możliwe jest w ogóle mylenie zawodów, nakładanie na danych przedsiębiorców niezrozumiałych przepisów.
ciężarówki chłodnie
Dodał: Glen Wallace
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszystko w ramach porządku, jednak nie zawsze logiki. Można powiedzieć, iż istnieje w naszym kraju parę takich przypadków, gdzie przepisy prawne nie nadążają za rzeczywistością. Tak jest na pewno w przypadku spedycji.

Jak potwierdzają prawnicy, to zagadnienie bardzo często jest mylone w naszym prawodawstwie. Najważniejszy błąd to przekonanie, iż firma, która nie przewozi towarów, ponieważ zleca to innemu podmiotowi, to właśnie spedytor, a pozostali to przewoźnicy. Ustawodawca również nie pomaga, ponieważ prawna definicja spedycji jest bardzo niewystarczająca.

Musisz znaleźć dodatkowe tego typu materiały? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w tekście (www.sol-drogowa.pl/pl), który omawia zbliżone kwestie.

Artykuł 794 mówi nam, że spedycja to po prostu wysyłanie albo odbieranie przesyłek, a także podejmowanie inicjatyw które mają związek z przewozem. Z tej definicji wynika, iż spedycja to przede wszystkim obsługa przesyłki, całościowa, czyli w zakresie nadania i odbioru, a także w związku z jej przewiezieniem. Świadczy to o tym, że jest to działalność usługowa, której najważniejszym celem jest organizacja przesyłania i przewożenia różnorodnych przedmiotów - przeczytaj szczegóły na

Więcej tekstów

Spedycja lotnicza ze stolicy naszego kraju

Załadunek samolotu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/
Wysłanie jest przykładem działalności gospodarczej, która polega na organizowaniu przewozu ładunków na zamówienie jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego. Spedycja, to tworzenie przewozu ładunków i realizację jakichkolwiek, lub poniektórych związanych z tym czynności.


firma spedycyjna
Dodał: MBWA PR
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Trzeba potwierdzić, że wszelkie zamieszanie lub niezgodność wynika ze źle przygotowanej ustawy o transporcie drogowym. Bardzo nieprecyzyjne przepisy były krytykowane od dawna, ponieważ sprowadzają spedycję do poziomu odmiany przewozów bez posiadania własnych transportowych środków. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ definicja transportu drogowego zawiera informacje o pośrednictwie przy przewozie przedmiotów (choć spedycja nie jest pośrednictwem), to jednak obejmując przecież też pośredniczenie, automatycznie pasuje do tej definicji.

Czym jest więc spedycja? Umowa spedycyjna to najzwyklej umowa, która zawiera w sobie czynności spedycyjne.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na zbliżony temat - tam wyszukasz dodatkowe treści. Zatem idź do strony (https://pojemniki-metalowe.com/pojemniki-z-rozsuwanym-dnem/) i ciesz się nimi.

Niby nie jest to ważne, żeby tak to formułować prawidłowo, ale co kiedy dojdzie do sprawy sądowej wynikającej z jakichś nieporozumień? W tym wypadku sąd nie może być zmuszany do badania przeróżnych wytycznych, które powinna określać ustawa: licencji czy polisy OC, ale skupić się jedynie i wyłącznie na tym, czy firma, która przyjęła na siebie obowiązki z racji spedycji, lub przewozu, a w konsekwencji czy jest spedytorem czy przewoźnikiem. To tylko jeden z przypadków, jak niedobrze ustalone normy prawne mogą wpłynąć na niezrozumienie danej branży. Niestety, zdarza się to w wielu pozostałych obszarach - kontakt.
2020-01-08 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.