Zadbaj o swe stopy… ubierając skarpetki codziennie

Zbyt wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi skarpetom. Kupuje pierwsze lepsze, nie rzadko sugerując się tylko ceną lub ich wyglądem. Niestety, jest to spory błąd.


Większość ludzi nosi skarpety niemal codziennie.


modne kolorowe skarpetki
Dodał: socktok.pl
Zaczerpnięte z: http://socktok.pl/


Więcej tekstów

Wyjątkowe akcesoria na najróżniejsze okazje - świetny pomysł na prezent

tkanina dzianinowa
Dla wielu osób wyjątkowo ważne jest, by wszelakie pamiątki proponowane bliskim były spersonalizowane i zupełnie wywoływały radość konkretnej osobie.


Z tego też względu, źle wybrane skarpety mogą bardzo źle wpływać na zdrowie i komfort stóp, które „mają” je na sobie przez większość dnia.

Nie zwlekaj! Zachęcamy - klikaj w hiperłącze i czytaj do woli. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie wiele ciekawych artykułów.

Ma to zastosowanie jednak również i w drugą stronę – odpowiednie skarpety mogą zdziałać cuda! Jeżeli zaś chodzi o skarpety producent producentowi nie równy ( producent skarpetek). Nie przejmuj się więc tylko wzorem i ceną. W nawet najładniejszych skarpetach, które wykonane są z nieoddychającego materiału, stopa jest zmęczona. Ponadto, ze względu na brak przepływu powietrza, powstawać będzie nieprzyjemny zapach, szczególnie probematyczny latem i w cieplejsze dni.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą tematyką, to kliknij ten link i zobacz - z pewnością Cię to zaintryguje!

Jak więc wybrać dobre skarpety?


Podstawowa reguła brzmi – czytaj ich skład. Skarpety muszą bez problemu przepuszczać powietrze oraz umożliwić stopie „oddychać”. Jak wiadomo, najbardziej znanym oddychającym składem skarpet jest bawełna. Bawełna powinna więc stanowić przytłaczającą większość składu wszystkich skarpet. Niemożliwym jest jednak, aby skarpety były zrobione w 100% z bawełny. Jaki jest powód? Ponieważ bawełna nie jest materiałem rozciągliwym. W praktyce oznacza to tyle, że skarpety wykonane jedynie z bawełny, nie trzymałyby się żadnej stopy i po prostu – SPAdały. Z tego też względu do większości skarpet dodawane są także inne materiały. Aby dodać skarpecie elastyczności dodaje się do jej składu zazwyczaj materiał zwany elastanem.


Nie powinien on jednak stanowić wiecej niż kilka procent składu skarpet! Wśród innych składników dodawanych w skład skarpety frotte wydaje się być jednym z najbardziej przyjemnych. Szczególnie wtedy, gdy frotte umieszczone jest na spodzie skarpet. Zapewnia ono wówczas miękkość dla stopy.
2019-11-09 07:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.