Z żywiołami nie ma żartów - o tym nie ma potrzeby nikogo przekonywać

Ogień, woda, bardzo silny wiatr, burze - wszystkie te destrukcyjne siły najprawdopodobniej nikomu nie są obce. Ich rezultaty często usuwa się przez bardzo wiele lat.


silnik samochodu
Dodał: F. D. Richards
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ilość ofiar, jakie ze sobą pochłaniają nieraz również bywa przerażająca.


Łącznie z rozwojem bardzo nowoczesnej technologi człowiek próbuje się nauczyć przeciwdziałać ich skutkom, ale oczywiście, nie wszystkim jesteśmy w stanie zapobiec. W niektórych przypadkach zostaje tylko przestrzeganie ludzi i nauczenie ich, w jaki sposób przeżyć w ekstremalnych warunkach nadejścia żywiołu. Woda rzadko daje się powstrzymać, skutki niezwykle silnych wiatrów też nie są nam nieznane i dotąd nie umiemy się przed nimi odpowiednio bronić. Pożarom stosunkowo nauczyliśmy się zapobiegać. Naturalnie zdarzają się, lecz rzadziej. Używana od bardzo dawna w elektryce tzw. złączka ma obowiązek zabezpieczyć instalację elektryczną całego domu. Na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie? To proste - w momencie zwarcia w jakimś punkcie po prostu przerywa zasilanie.Taka złączka bywa zainstalowana zwykle na ścianach zewnętrznych domu, gdzie bywa nieutrudniony do nich dostęp, czasami też we wnękach budynków. To właśnie złączka stanowi wSPAniałe zabezpieczenie - bez niej zwarcie instalacji miałoby możliwość wywołać pożar w jednym niemalże momencie w całym domu.


Więcej tekstów

Szkło jest tworzywem gustownym, zatem może być z powodzeniem stosowane przy różnorakich aranżacjach

zegarek
Dodał: Sharkomat
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Szkło jest materiałem stosowanym bardzo często w polskich mieszkaniach oraz obiektach komercyjnych. Można je wykorzystywać również po to, aby stworzyć wSPAniałe aranżacje oraz zapewniać sobie komfortowe warunki do pracy i odpoczynku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.