Z troski o najwyższą jakość inwestycji budowlanej

W branży budowlanej zauważa się wciąż rosnące wymagania oraz konkretne potrzeby rynku, które przekładają się na spore oczekiwania w odniesieniu do jakości. Poniżej omawiamy dwa zagadnienia, jakie pomagają spełnić właśnie te oczekiwania.


badanie maszyn
Dodał: epSos .de
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


podatki
Dodał: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
prace nad kruszywem
Dodał: Armcon Precast
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pierwsza kwestią o jaką na pewno warto zadbać jest odpowiedni nadzór nad inwestycją.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie moduły do systemów klejowych, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Inżynier kontaktu to specjalizacja odpowiadająca na te właśnie potrzeby. Kim lub czym jest inżynier kontraktu? Otóż wbrew pozorom nie jest to jedna osoba, ale zespół specjalistów, który stanowi jednostkę będącą nowym uczestnikiem procesu budowlanego. Funkcje inżyniera kontraktu sprawuje grupa składająca się najczęściej z inżyniera-rezydenta, inspektorów nadzoru inwestorskiego i innych specjalistów, w zależności od charakteru projektu. Kontraktem w tym przypadku nazywa się umowę, której stronami jest wykonawca i inwestor. Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość projektów w ramach których zatrudniana jest instytucja określana inżynier > inżynier kontraktu kontraktu to inwestycje współfinansowane z funduszy unijnych. Do zadań omawianej instytucji należą głównie: nadzór techniczny nad robotami oraz jakością ich wykonywania, nadzór nad dokumentacją sporządzaną przez wykonawcę, sprawowanie kontroli nad prawidłowością stosowania procedur unijnych i dopełnienie w tymże zakresie wszelkich formalności. Obecność instytucji inżyniera kontraktu to pewność, że inwestycja zostanie zakończona zgodnie z wymogami zawartej umowy, a odpowiednio sporządzone raporty pozwolą na sprawne rozliczenie dotacji z UE.


Co do jakości odnośnie inwestycji budowlanych inną ważną kwestią jest badanie maszyn. Stosowanie odpowiednich procedur badawczych gwarantuje spełnienie oczekiwań klienta.


Więcej tekstów

Anodowanie jest rewelacyjną metodą na chronienie powierzchni wykonanych z metalu przed korozją

kraj
Istnieje szansa, że nigdy nie spotkaliśmy się ze słowem anodowanie. Jednakże z rzeczami, które przeszły ten sposób obróbki, mamy styczność niemal codziennie.


Pośród tego rodzaju badań wymienić należy: badania akustyczne oraz hałasu, badania mechaniczne, badania elektryczne oraz badania bezpieczeństwa użytkowania maszyn. Rzetelność i wysoki poziom badań prowadzonych przez wyspecjalizowane laboratoria pozwala na spełnienie wszelkich koniecznych norm.
2020-08-21 10:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.