Z jakiego powodu szkolenia w firmach są tak ważne dla nich i dla pracowników, w jaki sposób najlepiej je zorganizować

Szkolenia są bardzo ważne w odpowiednim rozwoju przedsiębiorstwa i zapewnieniu konkurencyjności na rynku. Jest to ważne szczególnie w ostatnim czasie, kiedy postęp technologiczny jest tak dynamiczny, że żeby nadążyć za wszystkim trzeba naprawdę dużo się starać. Zaczynają to także rozumieć przedsiębiorcy, którzy jeszcze niedawno wcale nie byli tacy skorzy do wydawania pieniędzy na podnoszenie umiejętności pracowników.

uczestnicy szkolenia
Dodał: Tau Consulting
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak jednak można wywnioskować po niezależnych badaniach, każdy grosz przeznaczony na porządne szkolenie szybko się zwróci kilkukrotnie pod postacią dużo lepszej wydajności i mniejszej ilości pomyłek. Z tego też powodu coraz chętniej fundują załodze dużo kursów oraz szkoleń, które w założeniu powinny ją rozwinąć i doprowadzić do polepszenia wydajności pracy.

Gdy interesuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do tej strony, gdyż znajdziesz tutaj mnóstwo fascynujących zagadnień na ten temat.

Jednak podkreślić tu trzeba jedną istotną sprawę, czyli to, żeby szkolenia faktycznie były dobrze dobrane.

Więcej tekstów

Nowoczesne nastawienie do wdrażania pracowników - szkolenia bhp online

haccp
Dodał: Polmarco
Zaczerpnięte z: www.meble.meblopol.pl
Funkcjonujące obecnie zakłady pracy wdrażają współczesne style działania czy kierowania. Jest to rezultat wielu przemian tak samo w branży technologii, jak i podejściu do samej fabrykacji.


Tu czasami także pojawiają się problemy, bo sporo kupowanych szkoleń nie do końca jest trafionych. Z tego też powodu podczas ich wybierania trzeba rzeczywiście dobrze sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania i dopiero pod tym kątem wybierać odpowiednie kursy. Szkolenia dedykowane dla firm mogą być przeprowadzane w różny sposób (przykłady szkoleń dedykowanych). Jeśli ma brać w nich udział większa ilość pracowników, to często są one robione w siedzibie pracy, w godzinach pracy lub bezpośrednio po niej. Takie rozwiązanie będzie o tyle wygodne, że nie będzie zmuszać pracowników do czasami kłopotliwego jechania gdzieś daleko, szczególnie jeśli miałoby to być przez większy okres czasu.

Zobacz także inny zbiór materiałów podnoszących prezentowany wątek - bez strachu - wejście za darmo, więc wejdź na ten link.


Kolejnym plusem takiego rozwiązania są koszty. W biznesie każda usługa kosztuje, jeśli więc planuje się szkolenie we własnej sali, to do opłacenia jest tylko osoba prowadząca, odpadają opłaty za wynajem pomieszczeń, które niekiedy sporo mogą podnieść cenę. Jednak nie każdy pracodawca ma możliwość zorganizowania sali u siebie, wtedy zostaje zorganizowanie takiego kursu w firmie prowadzącej szkolenie (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Tego typu wybierana jest dość często, jeżeli na szkolenia będzie się wysyłać pojedynczych pracowników, w takim przypadku nie zawsze byłoby sensowne tylko dla nich trzymanie jakieś sali i sprowadzanie trenera.
2019-08-20 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.