Z jakiego powodu dbanie o swoich klientów jest tak ważne, jaką rolę będą w tym pełnić programy lojalnościowe.

Firmy na pewno nie powinny ograniczyć się jedynie do pozyskiwania nowych klientów, lecz również zadbać o obecnych. Z tym bardzo różnie bywa, w niejednym przypadku najważniejszym celem jest to, żeby klient coś kupił, a potem zupełnie się o nim zapomina.
Jednak takie praktyki kończą się często tym, że się takich klientów zwyczajnie zaczyna tracić. Często też będzie tak, że konkurencja na rynku jest naprawdę spora, i nawet przy odpowiednim dbaniu o klientów trudno jest zagwarantować ich lojalność. Dlatego też sporo firm zaczyna sięgać po różne niestandardowe sposoby, które mają jakimś sposobem związać klientów i spowodować, że powrócą na zakupy. Dużą popularnością w tym temacie zaczęły się na przykład cieszyć programy lojalnościowe, które jak się okazuje są bardzo skuteczną metodą budowania trwałych relacji między sprzedawcami a nabywcami.


reklama - powiększenie
Dodał: Bruno Pitrus
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Laptop
Dodał: Eric Johnson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Lojalnościowe programy oparte są na tym, że za dokonywane zakupy klient (sprawdź ofertę) otrzymuje jakieś punkty czy jakieś inne profity, które może później na różne sposoby wykorzystać. Może to być na przykład atrakcyjny rabat na wybrane towary albo wymianę na jakąś nagrodę z katalogu - możliwości pod tym względem jest faktycznie dużo. Obecnie obsługa programów lojalnościowych coraz częściej odbywa się przy pomocy zaawansowanych programów komputerowych, jakie poza tym znacznie większymi możliwościami mają jeden bardzo ważny plus dla sprzedawcy.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.