Z czego się tworzy i do czego się wykorzystuje sprężyny ściskane?

Wielu mieszkańców Polski posiada własne auta. Podziw u nich budzi wygląd wozu czy moc silnika. Ale niewielu kierowców zastanawia się nad tym, z czego są zbudowane. Okazuje się albowiem, że bez takich drobnych składników jak sprężyny ściskane, jazda autem nie byłaby możliwa.

Kuželové pružiny
Dodał: www.vanel.com
Zaczerpnięte z: www.vanel.com
Sprężyny ściskane zarazem zwie się naciskowymi. Współcześnie głównie są wykorzystywane w wytwarzaniu maszyn. W zasadzie to pełnią funkcję elementów składowych części do tych urządzeń. Najczęściej są używane jako łączniki w połączeniach wymagających sprężystości. Dlatego też ich sposób działania bazuje na energii mechanicznej. Dwiema istotnymi branżami, gdzie znajdują zastosowanie są branże: produkcyjna i motoryzacyjna.

Więcej tekstów

Produkcja sprężyn - złożony proces gwarantujący najwyższą jakość w przystępnej cenie

sprężyna
Zaczerpnięte z: http://www.vanel.com
Należy zdawać sobie sprawę, że produkcja sprężyn to złożony proces, dzięki któremu możliwe zagwarantowanie wysokiej jakości wyrobów spełniających oczekiwania klientów. Profesjonalna kadra potrafi wykonać sprężyny mające zastosowanie w przemyśle spożywczym, maszynowym, meblarskim, jak też wielu innych. Dzięki doskonałemu doświadczeniu fachowców możliwa jest realizacja zamówień w oparciu o indywidualne wymagania klienta.


Często sprężyny naciskowe są wyrabiane z drutu: nierdzewnego, sprężynowego, standardowego czy galwanicznego. Bez wątpienia ich wyprodukowanie jest dostosowane do potrzeb konsumenta i w pierwszej kolejności do warunków, jakim będą poddane. To gdzie zostaną zastosowane determinuje materiał, z którego będą wytworzone. Toteż czasem są formowane w kształcie stożka, innym razem walca. Producenci oferują również różne gatunki długości sprężyn naciskowych i różne rodzaje ich zakończeń. Jeżeli wymaga tego sytuacja, to są także szlifowane. Więcej informacji na temat tej technologii przeczytasz tutaj - www.vanel.com/compression.php?lang=polish.

Ich zastosowanie jest bardzo różne. Tak naprawdę to materiał, z którego zostały wykonane, determinuje sposób użycia. Jeśli przykładowo były zrobione ze stali węglowej, to sprężyny mogą być poddawane niewielkim obciążeniom o charakterze dynamicznym i niewielkim obciążeniom o charakterze statycznym. Jeżeli ich zastosowaniem mają być duże obciążenia, to trzeba wykorzystać twardszy materiał do ich (www.bazalt.pl-wciśnij na link ten odnośnik) wytwarzania. I oczywiście http://sp-edukacja.plich grubość w takim przypadku również powinna być szersza.

Najistotniejszym zadaniem klienta przed nabyciem sprężyny naciskowej jest to, aby ustalić oczekiwania. Ważnym jest to, jakim warunkom będzie poddana sprężyna i czego się od niej oczekuje. Jeżeli będzie narażona na dużą wilgoć to powinno się się zastanowić nad zakupem sprężyn zrobionych z surowców nierdzewnych. Jeśli będą poddawane dużym naciskom, to trzeba kupować grubsze, wyprodukowane z trwalszych półproduktów. Należałoby zarazem się upewnić, czy spełniają one zwyczajowo przyjęte wytyczne jakość.
2017-09-21 09:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.