Z czego produkuje się azot

Azot to bardzo ważny chemiczny związek, jest bardzo istotny z biologicznego punktu spojrzenia (na przykład jest on ważnym składnikiem białek a także innych związków które to naturalnie występują w organizmach żywych.
Fabryka
Dodał: jose a. del moral
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Deficyty azotu mogą niekorzystnie wpłynąć na wzrost roślinek, a przez to na wielkość plonów co w znaczący sposób wpływa na intratność wytwórczości agrarnej. Azot - (kliknij aby zobaczyć więcej) jest również nieodzowny jako gaz osłonowy przy wielu procesach technicznych, dla przykładu w procesie spawania oraz użytkują go niektóre instalacje pneumatyczne. Możemy więc zadać pytanie skąd brać na skalę przemysłową tak niezbędny gaz. Na szczęście azotu w atmosferze jest całkiem sporo. Jednym ze sposobów jego pozyskiwania są generatory azotu (http://www.pneuma.pl/product-pl/generatory-azotu/57/), aparaty te ze sprężonego powietrza pozyskują tenże gaz. Generatory azotu możemy podzielić na trzy grupy podług metody w który wytwarzają one gaz; technika zmienno-ciśnieniowa - gdzie powietrze rozdzielane jest na poszczególne składniki. Na węglowym sicie osadzają się takie elementy jak tlen. Azot przepływa do wylotu przyrządu, gdzie przez dalsze aparaty może być poddany dalszej obróbce. Uzyskuje się w tenże sposób azot o czystości do 99,99 proc.. Generatory azotu mogą być wyposażone w pneumatyczne instalacje transportujące wygenerowany gaz do dalszych części linii wytwórczej.


Więcej tekstów

Wypożycz podnośnik w bardzo dobrej cenie

Podkładka nierdzewna
Trójmiasto, głównie Gdańsk, to szalenie atrakcyjny teren w północnej Polsce. Zobaczymy tam ciekawe kamienice oraz świątynie, zbudowane na przestrzeni wielu wieków.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.