Wytyczne oraz przepisy, na co zwracać uwagę podczas przewozu artykułów spożywczych

Jedną z istotnych gałęzi przewozu drogowego jest przewóz żywności. Firmy spożywcze korzystają głównie z samochodowego przewozu.


I tak, jak całą gałąź transportową można podzielić na wiele części, tak również sam przewóz spożywczy jest dosyć różnorodny, a to głównie ze względu na rodzaj transportowanego ekwipunku.


normy
Dodał: XELLA Polska Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: XELLA Polska Sp. z o.o.


Naczepa izoterma służy do transportu produktów spożywczych łatwo psujących się. Wedle obowiązującego rozporządzenia nie ulega kwestii, iż żywność w trakcie transportu musi być należycie zabezpieczana.

Ten tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to zobacz również inne polecane ip due diligence treści, ponieważ wydają się być tak samo ciekawe i wciągną Cię całkiem.

Istotny jest tak dobór środków transportu bądź zasobników, który uzależniony jest od właściwości żywności jak też warunków w jakich powinna być ona transportowana, jak i higieniczne warunki przewożenia.


Transportery do wożenia jedzenia powinny zatem utrzymane być w schludności a także należytym stanie technicznym oraz zapewnić ich mycie bądź dezynfekcję. Nie mogą służyć do przewozu niczego innego oprócz produktów spożywczych, jeżeli mogłoby to prowadzić do ich zanieczyszczenia. W wypadku, jeśli transportery, albo zasobniki służą do transportowania innych przedmiotów prócz artykułów spożywczych, należy zatroszczyć się o odpowiednie rozdzielenie tych towarów.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących wątków na ów temat? Mamy do Ciebie świetną informację - kliknij serwis żurawi w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Kontenery bądź zasobniki w jakich przewozi się duże ilości produktów spożywczych w postaci płynów, proszku albo granulatu, muszą być oznaczone w zauważalny jak też trwały sposób, w jednym bądź w paru językach Wspólnoty, ażeby wskazać, że są one używane do transportu jedzenia.


Więcej tekstów

Rynek Azji w ostatnim czasie niezwykle otworzył się na nasz kraj

importerzy z chin w polsce
Dodał: Normstahl
Zaczerpnięte z: http://prasa.gutpr.pl/OSD_sankt_martin_szene1_tuer.jpg
Owocnie importujemy akurat z Chin masę przeróżnych towarów, ale również coraz częściej eksportujemy polskie towary na tamtejszy rynek.


Ażeby zmniejszyć niebezpieczeństwo zanieczyszczenia nieodzowne jest także mycie kontenerów albo transporterów, jeśli były poprzednio użyte do transportu czegoś innego niż środki spożywcze.
2020-08-08 09:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.