Wytrzymałość i design, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium

Ładny wygląd i technologia jak też ergonomiczność - to mariaż cech, jakimi można scharakteryzować anodowanie jako metodę obróbki powierzchni aluminium.


Na skutek owego procesu aluminium zdobywa właściwości użytkowe oraz dekoracyjne, dlatego coraz to częściej oraz szerzej jest wykorzystywane w przemyśle, a ilość anodowanych wyrobów cały czas wzrasta.
Przebiegiem anodowania, nazywanego również eloksalacją, zwie się generowanie warstwy tlenku na nawierzchni metalu, co wpływa na jego trwałość, wytrzymałość na korozję jak też uszkodzenia mechaniczne. Ten typ obróbki ma kluczowe znaczenie wyjątkowo w produkcji aluminiowych komponentów - powierzchnia surowego aluminium jest dość wrażliwa, natomiast z biegiem czasu staje się szara i matowa. Dzięki anodowaniu na powierzchni aluminium (spawanie konstrukcji metalowych wałbrzych - metal-jawor.pl) powstaje warstwa, jaka uodparnia element na czynniki zewnętrzne (nawet tak agresywne jak promienie UV), opóźnia jego starzenie i tym samym, wydłuża czas jego eksploatacji. Poza aspektami osłonowymi, warto zwrócić uwagę na materie estetyczne: anodowana nawierzchnia nie zatrzymuje kurzu, odznacza się trwałym kolorem i poblaskiem, a przy tym zostaje przyjemna w dotyku.


anodowanie aluminium śląskie
Dodał: kreetube
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Powłoka anodowana jest nietrująca i chemicznie stateczna, natomiast koszt jej wybarwienia jest mniejszy od kosztu proszkowego malowania. Należy także podkreślić, iż wytrzymałość warstewki anodowanej na temperaturę będzie taka sama jak metalu chronionego – i w wypadku (www.anover.pl/) będzie równa punktowi mięknięcia tego metalu.
Takich właściwości temperaturowych nie ma żadna osiągalna na rynku farba. Jeśli chodzi o anodowanie aluminium śląskie to region w którym dużo przedsiębiorstw zajmuje się tym właśnie działaniem.
2018-06-13 12:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.