Wytrzymałość i design, zatem możliwości wypływające z anodowania aluminium

Ładny wygląd i technologia jak też ergonomiczność - to mariaż cech, jakimi można scharakteryzować anodowanie jako metodę obróbki powierzchni aluminium.


Na skutek owego procesu aluminium zdobywa właściwości użytkowe oraz dekoracyjne, dlatego coraz to częściej oraz szerzej jest wykorzystywane w przemyśle, a ilość anodowanych wyrobów cały czas wzrasta.


Przebiegiem anodowania, nazywanego również eloksalacją, zwie się generowanie warstwy tlenku na nawierzchni metalu, co wpływa na jego trwałość, wytrzymałość na korozję jak też uszkodzenia mechaniczne. Ten typ obróbki ma kluczowe znaczenie wyjątkowo w produkcji aluminiowych komponentów - powierzchnia surowego aluminium jest dość wrażliwa, natomiast z biegiem czasu staje się szara i matowa.

Kiedy zafascynował Cię przedstawiany artykuł, to nie wahaj się tylko odwiedź ten link (https://www.arapneumatik.pl/k-15-wylaczniki-krancowe), a odnajdziesz tutaj pokrewne, fascynujące informacje na ten temat.

Dzięki anodowaniu na powierzchni aluminium powstaje warstwa, jaka uodparnia element na czynniki zewnętrzne (nawet tak agresywne jak promienie UV), opóźnia jego starzenie i tym samym, wydłuża czas jego eksploatacji. Poza aspektami osłonowymi, warto zwrócić uwagę na materie estetyczne: anodowana nawierzchnia i podłoża na place zabaw nie zatrzymuje kurzu, odznacza się trwałym kolorem i poblaskiem, a przy tym zostaje przyjemna w dotyku.


anodowanie aluminium śląskie
Dodał: kreetube
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Powłoka anodowana jest nietrująca i chemicznie stateczna, natomiast koszt jej wybarwienia jest mniejszy od kosztu proszkowego malowania. Należy także podkreślić, iż wytrzymałość warstewki anodowanej na temperaturę będzie taka sama jak metalu chronionego – i w wypadku aluminium będzie równa punktowi mięknięcia tego metalu.


Więcej tekstów

Fiber laser innowacyjna technologia ułatwiająca i przyspieszająca działalność w wielu dziedzinach.

fiber laser
Dodał: Barta IV
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Postęp technologiczny w obecnych czasach następuje właściwie z dnia na dzień. Umożliwia on na bardzo szybki rozwój wielu dziedzin takich jak specjalizacja przemysłowa, motoryzacyjna, medyczna i wiele innych. Dotyczy to również rozwoju branży trudniącej się wycinaniem i grawerowaniem na różnorakiego rodzaju materiałach takich jak szkło, metal czy drewno.


Takich właściwości temperaturowych nie ma żadna osiągalna na rynku farba. Jeśli chodzi o anodowanie aluminium śląskie to region w którym dużo przedsiębiorstw zajmuje się tym właśnie działaniem.
2020-07-04 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.