Wykorzystanie ciepłomierzy i podzielników ciepła podczas wyliczania zużycia ciepła w lokalach spółdzielczych i wspólnotach.

Mamy czas grzewczy, a oznacza to, iż w niejednej spółdzielni mieszkaniowej czy też wspólnocie przeprowadzone będzie rozliczenie zużycia ciepła, gdyż wielu zarządców nieruchomości czyni to akurat w czasie okresu grzewczego. W Polsce w bardzo wielu budynkach użytkowane są inaczej zwane podzielniki kosztów ogrzewania. Podzielniki to sprzęty służące do dzielenia kosztów ogrzewania całego lokum na osobnych mieszkańców proporcjonalnie do ilości ciepła pobieranego poprzez ich urządzenia grzewcze czyli grzejniki.
Ciepłomierze
Zaczerpnięte z: bmeters.pl
Używanie podzielników zamiast ciepłomierzy narzucone zostało wyszukiwaniem rozwiązania rozrachunków wartości użycia ciepła w budynkach mających łączne i niejednokrotnie w ilości większej niż jeden, piony instalacji CO. Owe przestarzałe wobec instalacji centralnego ogrzewania szkielety domów, właściwie udaremniają założenie ciepłomierzy, jedynymi metodami rozliczenia była tylko opłata ryczałtowa połączona z powierzchnią lokalu czy też mieszkania.

Więcej tekstów

Hale stalowe uniwersalne obiekty, które znajdują niesłychanie bogate zastosowanie w wielu rozmaitych gałęziach przemysłu

firma - powiększenie
Dodał: Andreas Trojak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecne czasy cechuje nader szybki postęp technologiczny jak również spora konkurencja na rynku produktów i usług.


Zastosowanie podzielników zmieniło ów stan rzeczy lecz oczywiście zrodziło też szereg pytań co do metod działania podzielników i pomyłek z tym związanych (parę słów w temacie). Wyliczenie kosztów ogrzewania lokalu w oparciu o wskazania indywidualnego ciepłomierza możliwe jest tylko wtedy, gdy w każdym lokum w domu jest osobna sieć rurociągów dołączonych do kaloryferów, która ma jedyne wejście i jedno wyjście łączące je z instalacją CO w budynku.

Otwórz ten link znak handlowy a znak towarowy! Na stronie zobaczysz ciekawe wiadomości na ten temat, opisane w tekście.

Ów porządek instalacji centralnego ogrzewania bywa używany w domach nowych lub oczyszczalnie ekologiczne na ekodren.pl podporządkowanych remontowi generalnemu. Ciepłomierze podporządkowują się warunkowi zatwierdzenia typu i legalizacji.


ognisko
Dodał: cuatrok77
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W przypadku niejasności dotyczących prawidłowości ich wskazań, mogą być kierowane do ekspertyzy w okręgowych urzędach miar. W rzeczywistości rozliczanie ciepła z wykorzystaniem podzielników kosztów wygląda tak że w dniu rozliczania ciepła zapisuje się wskazania wszelakich podzielników w budowli i wskazanie ciepłomierza na łączu energii cieplnej budynku. Wskazania podzielników dla danego lokalu, a też pomieszczenia przelicza się przez współczynnik korygujący, mający na celu wzięcie pod uwagę np. narożnego usytuowania lokalu.
2020-08-08 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.