Wykorzystanie asfaltów do budowania dróg

Asfalt jest lepiszczem, jaki podgrzany do należycie najwyższej temperatury mięknie i upłynnia się, natomiast po schłodzeniu jego lepkość wzmaga się i staje się ciałem stałym. Dziś jest on głównym składnikiem mieszanek mineralno-asfaltowych używanych do budowy powierzchni asfaltowych.


Budowa nowoczesnych nawierzchni, trwałych i odpornych na zniszczenia, wymaga stosowania wysokiej jakości lepiszczy.
przemysł - fotos
Dodał: Kris Duda
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Lepiszcza takie zdobyć można poprzez modyfikację asfaltów drogowych należytymi dodatkami. Asfalt drogowy używany do budowy powierzchni asfaltowych musi realizować wymagania w szerokim zakresie temperatur technologicznych i eksploatacyjnych. Ze względów technicznych i kontroli środowiska istotne jest używanie do budowy powierzchni drogowych w coraz szerszym zakresie, klejów gumowo-asfaltowych. Do ich produkcji stosuje się miał gumowy ze starych opon do samochodów.


Asfalt przekształcany polimerem pmb 45/80-65 to asfalt, jakiego przymioty reologiczne pozostały zmodyfikowane w wytwórczości przez dodanie jednego, względnie paru polimerów organicznych. Zamierzeniem ich wykorzystywania jest udoskonalenie właściwości funkcjonalnych nawierzchni asfaltowych. Im wyżej kładziona powłoka asfaltowa, tym obszerniejszy winien być zasięg plastyczności asfaltu. Są wyjątkowo zalecane do warstw ścieralnych i łączących. W zastosowaniu do powłoki podbudowy wykorzystuje się je do poprawy trwałości zmęczeniowej.


dziurkacz z biura
Dodał: superscheeli
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Użycie asfaltów zależy od wersji ruchu i powłoki nawierzchni.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.