W Polsce codziennie dochodzi do wielu drobnych kradzieży - zazwyczaj chodzi o torebki, rowery albo smartfony.

Wiele ludzi w naszym kraju przeżyło w swoim życiu kradzież jakiegoś własnego przedmiotu. Nie są to zazwyczaj wspomnienia straszne, ponieważ nie był to napad z bronią w ręku, chociaż odczucia po kradzieży z reguły i tak wywołują w osobie poszkodowanej wstręt.


www.nagrodazainfo.pl/kategoria/?id=177
Dodał: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Najczęściej nawet nie dostrzegamy kiedy byliśmy okradzeni - cwany złodziej wyciągnął nam portfel lub telefon z torebki na ulicy lub (bezpłatny dostęp) ukradł nasz rower, kiedy stał przypięty do rowerowego parkingu.


Wszelką grabież należy natychmiast zgłosić na policję. Skradzione rowery można zgłosić w systemie (czytaj to). Trzeba mieć gdzieś wcześniej zapisane numery ramy, wpisać je oraz wybrać model i swoje dane. Niestety nie istnieje w Polsce jedna ogólna baza ukradzionych rowerów. Możemy informacje o nas wprowadzić w kilka pomniejszych spisów i mieć nadzieję, że ewentualny kolejny nabywca sprawdzi numery przed zapłatą u sprzedawcy i zgłosi na komisariacie chęć sprzedaży kradzionego roweru.


To samo tyczy się smartfonów. Skradzione telefony trzeba zarejestrować po kodzie IMEI w pomocniczej bazie (skradziono telefon). Również w momencie kiedy mamy ochotę kupić telefon z drugiego obiegu, należy sprawdzić najpierw czy nie widnieje on w takowym spisie. Skradzione telefony można także na odległość zablokować, żeby bandzior nie miał dojścia do naszej poczty lub (jeszcze więcej) zdjęć.


Więcej tekstów

Jaki jest najdroższy oraz najbardziej niebezpieczny etap zrywki drewna?

Karton
Dodał: N i c o l a
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do tzw. zrywki drzewa, czyli jego przewozu od pnia do stanowiska załadunku czy też początkowej obróbki wykorzystywane są m.in. bardzo solidne łańcuchy oraz specjalne haki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.