W Polsce codziennie dochodzi do wielu drobnych kradzieży - zazwyczaj chodzi o torebki, rowery albo smartfony.

Wiele ludzi w naszym kraju przeżyło w swoim życiu kradzież jakiegoś własnego przedmiotu. Nie są to zazwyczaj wspomnienia straszne, ponieważ nie był to napad z bronią w ręku, chociaż odczucia po kradzieży z reguły i tak wywołują w osobie poszkodowanej wstręt.


www.nagrodazainfo.pl/kategoria/?id=177
Dodał: Steve Jurvetson
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Najczęściej nawet nie dostrzegamy kiedy byliśmy okradzeni - cwany złodziej wyciągnął nam portfel lub telefon z torebki na ulicy lub (bezpłatny dostęp) ukradł nasz rower, kiedy stał przypięty do rowerowego parkingu.


Wszelką grabież należy natychmiast zgłosić na policję. Skradzione rowery można zgłosić w systemie (czytaj to). Trzeba mieć gdzieś wcześniej zapisane numery ramy, wpisać je oraz wybrać model i swoje dane. Niestety nie istnieje w Polsce jedna ogólna baza ukradzionych rowerów. Możemy informacje o nas wprowadzić w kilka pomniejszych spisów i mieć nadzieję, że ewentualny kolejny nabywca sprawdzi numery przed zapłatą u sprzedawcy i zgłosi na komisariacie chęć sprzedaży kradzionego roweru.


To samo tyczy się smartfonów. Skradzione telefony trzeba zarejestrować po kodzie IMEI w pomocniczej bazie (skradziono telefon). Również w momencie kiedy mamy ochotę kupić telefon z drugiego obiegu, należy sprawdzić najpierw czy nie widnieje on w takowym spisie. Skradzione telefony można także na odległość zablokować, żeby bandzior nie miał dojścia do naszej poczty lub (jeszcze więcej) zdjęć.


Więcej tekstów

Czym jest MiLoG oraz w jaki sposób on właściwie działa?

malowanie
Dodał: Dekoral
Zaczerpnięte z: Dekoral
Od jakiegoś okresu działa na terenie RFN pewna kontrowersyjna ustawa dotycząca płacy minimalnej. Swoimi przepisami dotyka przede wszystkim transporterów z branży spedycyjnej oraz dotyczy wielkości ich płacy podczas ich przebywania u naszego zachodniego sąsiada.


Wg takiej federalnej ustawy na obszarze Niemiec funkcjonuje stała stawka godzinowa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.