W jakiej temperaturze muszą funkcjonować przewody pneumatyczne?

Gdy chcesz wybrać przewód plastikowy do sprężonego powietrza lub wymagasz trwałego i bezpiecznego rozwiązania, które pracować będzie przy Twojej aplikacji, to powinieneś sprawdzić cztery podstawowe aspekty, które pozwolą Ci dobrać to, czego wymagasz.


Najlepszy wybór nieczęsto jest przypadkowy.


Szczególnie w branży takiej jak pneumatyka nie można zdawać się na przypadek. Trzeba wiedzieć dokładnie, jakie rozwiązanie będzie się nadawać do Twoich potrzeb. Nie można by nabywać pierwszego lepszego przewodu do sprężonego powietrza oraz mieć wiarę, że będzie działał. Żeby mieć pewność, że wybraliśmy odpowiedni przewód, należy poznać możliwości przewodów różnorodnego typu. Ich słabe oraz mocne strony oraz ich konkretne zastosowanie, wtedy dokonanie wyboru będzie znacznie prostsze. Każdy wytwórca pneumatycznych przewodów w swoich katalogach przedstawia bardzo ważne dla naszego wyboru właściwości.


Pociąg towarowy
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/


Jest nim wielkość ciśnienia, z jakim dany przewód może pracować. Parametr ten opisywany jest jako "ciśnienie robocze" i mówi o wartości ciśnienia, jakie taki kabel długotrwale może wytrzymać. "Ciśnienie robocze" jest przeważnie czterokrotnie niższe niż ciśnienie rozrywające, które ostatecznie może zniszczyć taki kabel. Oba te parametry podawane są odnośnie wymaganej temperatury.

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę z ten temat, to zachęcam do mej strony. Trzeba nacisnąć na moje hiperłącze i voila.

Dla przewodów wykonanych z tworzyw sztucznych produkowanych przez dobre podmioty, jest to temperatura ok. 23 stopni C. Tak duży margines bezpieczeństwa powoduje, że nawet przypadkowo zaistniała awaria reduktorów, potencjalnie nie doprowadzi do uszkodzenia przewodów. Należałoby pamiętać natomiast o tym, aby wykorzystywać przewód w jego "ciśnieniu roboczym", nie zaś w ciśnieniu maksymalnym.


Więcej tekstów

Interesujące nieruchomości proponowane na korzystnych warunkach

aranżacji
Osoby zaciekawione nabyciem nieruchomości zwracają szczególną uwagę na cenę. Nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że to przede wszystkim koszty są głównym wyznacznikiem, który decyduje o nabyciu konkretnego obiektu.


Pneumatyczne kable, które wyprodukowane są z tworzyw sztucznych są przewodami niezwykle wrażliwymi na zmiany temperatur. Bardzo ważne jest pamiętanie o tym aspekcie. Znajomość tego typu zjawiska oraz wpływ jego na właściwości danego przewodu, pozwoli nam dobrać przewód pneumatyczny tak, aby wyeliminować wpływ temperatury na niego,
2022-01-21 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.