W jakiej sytuacji zastosować regały przejezdne i regały paletowe?

W dzisiejszych czasach oszczędność powierzchni staje się niezwykle ważna podczas przechowywania dużych towarów. Wiele hal składowych posiada niewiele miejsca wolnego, przestrzeń zajęta jest składowanymi tam towarami. Co warto uczynić, żeby zwiększyć możliwości składowania produktów, nie dokonując przebudowania istniejącego już magazynu?

magazyn
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/
Należy poszukać rozwiązania, które da nam możliwość składować towary korzystając z przestrzeni również w pionie. Do tego właśnie potrzebne są regały jezdne. Ich specjalna konstrukcja daje możliwość łączenia ze sobą dużych części konstrukcji w taki sposób, aby zaoszczędzić sporo koniecznego na przechowywanie miejsca (o regałach przejezdnych). Wózek widłowy może robić specjalne korytarze pomiędzy takimi regałami.

Tunele takie są szerokie na tyle, na ile wózek, dzięki czemu nie ma konieczności się martwić o dobry dostęp do wszelkich towarów tam umieszczonych. Istnieje również możliwość zastawienia tych tuneli następnymi regałami. Są to konstrukcje mobilne, da się je dowolnie przekładać, przez co mamy możliwość zapełnić właściwie całkowitą przestrzeń hali. Ważne jest, że stosowanie tego typu rozwiązań nie tylko pozwala na przechowywanie sporej ilości towaru w poziomie, ale także daje nam możliwość układania pionowych wieżyc, do których operator wózka widłowego będzie jednak miał bardzo dobry dostęp.

Wózek widłowy w hali magazynowej
Dodał: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przykładem tego typu konstrukcji magazynowych mogą być regały paletowe (tu znajdziesz regały - zgarnij rabat na regały magazynowe- więcej na temat -). Dzięki specjalnym łączeniom elementów konstrukcji umożliwiają one składowanie na półkach większych przedmiotów znajdujących się na paletach. Inną cechą, która sprawia, że technika układania w ten sposób produktów jest bardzo korzystna, jest fakt, że regały tego rodzaju służą również do przetrzymywania różnych produktów w pomieszczeniach chłodzących. Materiał, z jakiego zbudowana jest konstrukcja jest bowiem odporny na zmiany temperatur.

Używanie regałów jezdnych umożliwia zaoszczędzenie nawet dziewięćdziesięciu procent powierzchni hali składowej, przy czym należy pamiętać, że mówimy tutaj także o wykorzystaniu przestrzeni na w pionie.
2018-06-12 13:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.