W jaki sposób zaaranżować laboratorium? Co to jest dygestorium?

Wyposażając laboratorium trzeba wziąć z pewnością specjalizację testów, które będą w nim realizowane.


Pod uwagę trzeba także wziąć wielkość pomieszczenia, rodzaj mebli laboratoryjnych, przyrządów pomiarowych, analitycznych i badawczych oraz tzw. dygestoria laboratoryjne, innymi słowy meble określonych do bezpiecznego realizowania eksperymentów chemicznych a także analitycznych badań.


torebka
Dodał: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


dygestoria laboratoryjne
Dodał: Alf Melin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Więcej tekstów

Każde laboratorium musi zostać jak najwspanialej wyposażone

laboratorium
Dodał: CIAT
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każde, nawet najmniejsze laboratorium, jeżeli ma właściwie wypełniać swoje zadania, to musi zostać dobrze wyposażone, a akcesoria laboratoryjne, które będą się tutaj mieściły muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Chodzi tu o to, żeby nie rdzewiały w czasie użytkowania czy dalszej sterylizacji, jak też o to, żeby nie oddawały żadnych związków chemicznych, które w jakiś sposób mogłyby wpłynąć na wyniki badań.


W laboratoriach użytkowane są rozmaitego rodzaju sprzęty i substancje, z tej przyczyny stanowiska pracy muszą być wygodne oraz przede wszystkim bezpieczne. Przez wzgląd na generujące się opary i gazy, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie personelu laboratorium, należy pomieszczenie wyposażyć w efektywne dygestoria, które będą odporne na przeróżnego rodzaju chemiczne substancje. Chemiczny wyciąg nazywany dygestorium służy przede wszystkim do przeprowadzania prac z substratami chemicznymi (ciekłe, gazowe jak i też stałe).


Meble laboratoryjne stworzone są ze specjalnych tworzyw odpornych na przeróżnego rodzaju substancje chemiczne jak też muszą spełniać określone jakościowe normy. W związku z postępem technologicznym, na rynku dostępne są meble, które spełniają wszystkie wymagania, pod kątem bezpieczeństwa, komfortów jak też ochrony przyrody - na co w dzisiejszych czasach kieruje się szczególną baczność. Laboratoryjne meble nie tylko powinny być odporne na działanie różnego typu chemicznych substancji, ale także powinny być bezproblemowe w utrzymaniu czystości jak też dezynfekcji.


Blaty mebli powinny posiadać gładką, lecz nie śliską nawierzchnię. Ekwipując laboratorium przede wszystkim należy mieć na względzie bezpieczeństwo personelu laboratorium.
2019-11-08 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.