W jaki sposób wytwarza się nawierzchnie ulic, jakie są popularne rodzaje asfaltu.

Wielu osobom asfalt kojarzy się z powierzchnią naszych dróg. Jednak jest to trochę błędne skojarzenie, bowiem to, po czym poruszają się pojazdy jest przede wszystkim mieszanką różnych rozdrobnionych skał, a sam asfalt będzie tam stanowił tylko kilka procent ogólne zawartości.


odpady


Lecz pomimo niewielkiej ilości jego rola jest niezwykle istotna, ponieważ to on właśnie jest spoiwem łączącym inne składniki i nadającym całej mieszance niezbędne parametry. Tak naprawdę asfalt to nic innego, jak bitumiczna substancja, która w niskich temperaturach ma formę stałą, a w wyższych przechodzi do stanu płynnego. Dzięki tym właściwościom możliwe będzie przygotowanie mieszanki rozkładanej na ulicach, po podgrzaniu bardzo dobrze się miesza z kruszywem, a także można po ułożeniu wszystko odpowiednio wyrównać.


Dokumenty medyczne
Dodał: Pete
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


materiały
Dodał: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Asfalt sprzedawany jest w wielu różnych odmianach które się od siebie różnią ceną i parametrami. Dzięki temu można dobrać jego odpowiedni rodzaj zależnie od konstrukcyjnych wymagań podczas budowy danej ulicy. Jedną z typowych, często stosowanych odmian jest asfalt 70/100, wykorzystywany na przykład do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych przy drogach o lekkim natężeniu ruchu - http://lotosasfalt.pl/1842/p,191,c,1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe/asfalt_70/100 (http://lotosasfalt.pl/1842/p,191,c,1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe/asfalt_70/100). Można go także stosować do produkcji mas hydroizolacyjnych i impregnacyjnych. Za to asfalt porowaty to mieszanka mająca w sobie dużą zawartość wolnych przestrzeni - więcej pod wskazanym adresem (więcej pod wskazanym adresem).


Więcej tekstów

Co muszą mieć wszystkie napędy drzwiowe i do czego są dostosowane?

Zawory
Dodał: Armacell
Zaczerpnięte z: Armacell
We wszystkich współczesnych projektach domów uwzględnia się garaż, który jest albo niejako przyklejony do bryły domu, albo co najmniej jako oddzielny budynek. Tak czy inaczej samochód posiadacza takiej posesji już nie musi stać na podwórzu, gdzie mogliby go obejrzeć również potencjalni złodzieje.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.