W jaki sposób wytwarza się nawierzchnie ulic, jakie są popularne rodzaje asfaltu.

Wielu osobom asfalt kojarzy się z powierzchnią naszych dróg. Jednak jest to trochę błędne skojarzenie, bowiem to, po czym poruszają się pojazdy jest przede wszystkim mieszanką różnych rozdrobnionych skał, a sam asfalt będzie tam stanowił tylko kilka procent ogólne zawartości.


odpady


Lecz pomimo niewielkiej ilości jego rola jest niezwykle istotna, ponieważ to on właśnie jest spoiwem łączącym inne składniki i nadającym całej mieszance niezbędne parametry. Tak naprawdę asfalt to nic innego, jak bitumiczna substancja, która w niskich temperaturach ma formę stałą, a w wyższych przechodzi do stanu płynnego. Dzięki tym właściwościom możliwe będzie przygotowanie mieszanki rozkładanej na ulicach, po podgrzaniu bardzo dobrze się miesza z kruszywem, a także można po ułożeniu wszystko odpowiednio wyrównać.


Dokumenty medyczne
Dodał: Pete
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


materiały
Dodał: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Asfalt sprzedawany jest w wielu różnych odmianach które się od siebie różnią ceną i parametrami. Dzięki temu można dobrać jego odpowiedni rodzaj zależnie od konstrukcyjnych wymagań podczas budowy danej ulicy. Jedną z typowych, często stosowanych odmian jest asfalt 70/100, wykorzystywany na przykład do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych przy drogach o lekkim natężeniu ruchu - http://lotosasfalt.pl/1842/p,191,c,1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe/asfalt_70/100 (http://lotosasfalt.pl/1842/p,191,c,1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe/asfalt_70/100). Można go także stosować do produkcji mas hydroizolacyjnych i impregnacyjnych. Za to asfalt porowaty to mieszanka mająca w sobie dużą zawartość wolnych przestrzeni - więcej pod wskazanym adresem (więcej pod wskazanym adresem).


Więcej tekstów

Jeżeli jesteś początkującym kierowcą i rozpoczynasz w tym momencie swoją przygodę na jezdni – powinieneś zaczerpnąć odrobinę informacji na temat motoryzacji, działania pojazdu oraz jego kluczowych elementów.

kierowca
Dodał: Roberto Ciucci
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
System gospodarczy motoryzacji w Polsce osiąga własne maximum. Pojawia się sporo nowych typów, dynamizuje salonów, naprawy i komisów. Pojazd, to w tym momencie jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Każdy chce stać się kierowcą i nieuzależniony od komunikacji miejskiej, czy od innych. Prawo jazdy to teraz powszechny wymóg każdego zatrudniającego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.