W jaki sposób wykorzystuje się w ogrodach najróżniejsze włókniny oraz folie.

W ogrodach bardzo często stosuje się najróżniejsze włókniny i folie, czy to na dnie oczek wodnych, czy przykładowo jako zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.
Elektrownia 2
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/


http://www.ssab.com/pl/
Zaczerpnięte z: http://www.ssab.com/pl/


W tej pierwszej sytuacji przeważnie używana jest wytrzymała folia PCV, która niekiedy ma grubość nawet półtora milimetra.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która też Cię się spodoba.

Taką folię kładzie się na spodzie zbiornika, przez co woda nie będzie wsiąkać w ziemię, a będzie zatrzymywana w środku. Folia do oczka wodnego musi oprócz grubości mieć także odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Ponieważ bez przerwy jest ona na zewnątrz, to odporność na wysokie i niskie temperatury jest niezbędna, nawet przez okres kilkunastu lat. Poza tym istotna jest także wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, które mogą się zdarzyć przy realizacji i dalszym użytkowaniu.


Oprzyrządowanie
Dodał: itsclipping
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Innym rodzajem często używanych materiałów ogrodowych będzie agrowłóknina, która przede wszystkim służy do zabezpieczania roślin. Ochrona (rekomenduję mercor systemy sterowania w ofercie sklepu) ta na pewno będzie przydatna zimą, przede wszystkim przed mrozem i wiatrem, i do tego celu najlepiej będzie się nadawać odmiana biała, często też nazywana zimową. Drzewka i krzewy należy delikatnie owinąć tkaniną, dzięki czemu będą one odpowiednio zabezpieczane przed niekorzystnymi warunkami. Jest też zalecane, żeby wszelkie prace zrealizować jeszcze przed pojawieniem się przymrozków, przez co uniknie się niebezpieczeństwa uszkodzeń.
Także biała, lecz jednocześnie cieńsza jest agrowłóknina wiosenna, która będzie miała zastosowanie przy zabezpieczaniu przed przymrozkami i opadami deszczu czy gradu.
2019-10-23 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.