W jaki sposób budować wytrzymałą i stylową elewację budowanego domu czyli wszystko o zaletach i wadach klinkieru

Każdy kto chce postawić swój wyśniony dom chce, aby jak najlepiej się prezentował, a jednocześnie był solidny, trwały i funkcjonalny. Z tego też powodu właściciele używają takich materiałów wykończeniowych, żeby jak najbardziej otrzymać zamierzone efekty. Niekiedy są to trudne decyzje, bo wybierać będzie trzeba między stanem finansów a potrzebami oraz chęciami. Niestety przeważnie jest tak, że dobre budowlane i wykończeniowe materiały są jednocześnie najwięcej kosztującymi, i czasami trzeba w takich sytuacjach pójść na kompromis.


na stronie
Dodał: Laneulfean
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zdecydowanie lepiej jest postawić dom z materiałów nie tak dobrych jak najlepsze, lecz go postawić i zacząć mieszkać, niż przerwać inwestycję w połowie z powodu braku środków finansowych za dokończenie. Poza tym jeśli w danej chwili ktoś nie będzie miał odpowiedniej ilości pieniędzy, a bardzo chce niektóre rzeczy mieć zrobione jednak z określonych materiałów, to często można to rozłożyć w czasie i niektóre inwestycje wykonać później, gdy się dozbiera brakujące finanse.

Z pewnością warto poczekać, jeśli zamarzy się komuś dom (polecamy również domy energooszczędne pomorskie) z klinkieru. Elewacja wykonana z tego materiału nie należy do tanich, ale klinkier jest najlepszą jakościowo cegłą ceramiczną. Do wytwarzania ich używa się bardzo starannie wyselekcjonowane odmiany gliny, również sam proces produkcji jest dużo bardziej skomplikowany niż tradycyjnych cegieł. Klinkier ma doskonałe parametry jeśli będzie chodzić o odporność na wodę i mróz, więc domy zrobione z niego będą na długie lata (przeczytaj co mówią o tym eksperci). Ogromną zaletą klinkieru jest również jego różnorodna kolorystyka, przez co niezwykle prosto jest dobrać jego odcień do pozostałego budynku i zestawić wszystko w jedną kolorystyczną całość.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.