W jaki sposób wybrać właściwą uczelnię?

Wybór uczelni jest to wybór na całe życie. Tymczasem aż 70 proc. rodaków kończy nienależny kierunek. W jaki sposób się więc do tego zabrać?


Najważniejsze jest, aby robić to, co się uwielbia – to najczęściej powtarzana wskazówka związana z wyborem uczelni.
Wrocław nad Odrą
Dodał: Alberto Cabello
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Humanista bez smykałki matematycznych posiada niewielkie szanse na karierę księgowego. A bez serca do swojej pracy, będzie tylko przygnębiony. Dlatego przed doborem uczelni, w pierwszej kolejności, musimy zastanowić się, co lubimy robić, a także jakie mamy dary. Może filologia angielska wrocław będzie dla nas idealna? Mogą nam w tym dopomóc przyjaciele, testy predyspozycji zawodowych a także doradca zawodowy. Chociaż humanistom będzie trudniej odnaleźć pracę, to są pewne nisze, w których sobie dadzą radę. Kiedy już wiemy co nieco o swych możliwościach, czas począć obserwować przemiany na rynku pracy.

Skoro poszukujesz też inne tego typu porady, to może wskazówki z serwisu (https://www.smartvest.pl/), które pod tym linkiem są opublikowane będą dla Ciebie wartościowe.

Im prędzej tym lepiej. Co prawda, analizując oferty pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą wypatrywać pracodawcy za 5 lat, jednakże wyrobimy sobie zdanie na temat ich wymagań. Nie okłamujmy się, kiedy skończymy studia wyczekiwania niechybnie będą większe niż obecnie, zatem warto skoncentrować się na uczelniach, które pomogą nam się do nich przyszykować.


Parę nurtów na rynku pracy jest sztywnych. Po pierwsze pracodawcy od paru lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, dlatego w rankingach politechniki cieszą się wysoką opinią pośród chlebodawców. Jednakże nie każdy absolwent profilu technicznego ma zagwarantowaną pracę - teraz trudności z jej znalezieniem mają choćby inżynierowie budownictwa. Bezustannie są poszukiwani absolwenci Informatyki, chociaż w mniejszym stopniu administratorzy systemów a w wyższym stopniu informatycy. Także dla humanistów istnieją interesujące nisze. Nie tylko kierunek jest istotny, lecz również specjalizacja. Im w wyższym stopniu niszowa a także innowacyjna tym lepiej.


Przykładem mogą być prawnicy, których jest dużo, lecz już tych ze specjalizacją prawo farmaceutyczne jak na lekarstwo. W ostatnim roku pojawiło się bez liku ogłoszeń, w którym poszukuje się inżynierów specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. W dalszym ciągu dużą popularnością cieszy się pedagogika wrocław.
2022-04-17 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.