W jaki sposób powinniśmy się przygotowywać przed wyjazdem do zachodnich sąsiadów?

Obecnie, kiedy granice europejskich krajów są szeroko otwarte, wraz ze wzrostem liczby poruszających się po nich pojazdów, wzrosła także ilość różnorodnego rodzaju wypadków komunikacyjnych.
Pół biedy, jeśli to zaLEDwie mała kolizja w naszym kraju, gorzej natomiast, jeżeli nie znamy obcych języków, a uderzy w nasz samochód jakiś zagraniczny kierowca na np. niemieckim tzw. autobanie.


Opakowanie papierowe
Dodał: Tetra Pak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W takiej sytuacji niezwykle przydatna byłaby pomoc pewnej osoby lub firmy, która profesjonalnie zajmuje się likwidowaniem tego typu szkód. Szczególnie od strony prawniczej, gdyż mamy prawo nie znać szczegółów dotyczących prawa obowiązującego w np. Austrii czy też Niemczech. A jak powszechnie jest wiadome, to właśnie w Niemczech nie ma ograniczeń prędkości na autostradach. To natomiast powoduje, że wielu kierujących chce poczuć się jak kierujący formuły 1. Stąd do wypadku już niestety blisko. Co wykonać, jeśli tamtejszy urzędnik w przypadku naszego auta określi tak zwaną szkodę całkowitą? Jak się starać o pojazd zastępczy? Jeśli wina była niezamierzona, to czy też należałoby się nam zadośćuczynienie? W jaki sposób je wyegzekwować?


Kontenery
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/


utylizacja
Dodał: onnola
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Odpowiedzi na wszystkie takiego typu pytania udzieli nam specjalista, którego moglibyśmy w takiej niemiłej sytuacji nająć. Jeżeli miałaś wypadek Niemcy natomiast były krajem, w którym to wydarzenie miało miejsce, to trzeba nająć specjalistę, który zajmuje się tego typu sprawami zawodowo.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.