W jaki sposób powinni być chronieni pracownicy którzy pracują na różnych obrabiarkach.

praca przy najróżniejszych maszynach i urządzeniach wiąże się z dużym zagrożeniem, trzeba więc koniecznie stosować odpowiednie środki ochrony. W pierwszej kolejności niezbędne jest, żeby osoby które używają takich maszyn miały odpowiednie przeszkolenie.


plastikowa butelka
Dodał: David Goehring
Zaczerpnięte z: flickr.com


buty ochronne
Dodał: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena


Będzie to dotyczyć przepisów ogólnych BHP, jakie każdy pracodawca musi zagwarantować nowo zatrudnianym pracownikom. Lecz nie mniej ważna jest znajomość obsługi samej maszyny i poznanie niebezpieczeństw, jakie się mogą wiązać z codzienną pracą. Bardzo ważne jest także zapewnienie najwyższej jakości narzędzi, jakie nie będą w żaden sposób powodować sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie. Nie można kierować się tutaj tylko ceną, bo cóż z tego że się kupi jakieś najtańsze tarcze do szlifowania, skoro nie tylko będą się one szybciej ścierać, lecz również mogą pękać podczas pracy, co może być niezwykle niebezpieczne (polecamy kamienie szlifierskie).


Samochód
Dodał: Allan Ajifo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Następną istotną rzeczą, jaka jest wymagana w czasie pracy z różnego rodzaju obrabiarkami, jest odpowiednia odzież ochronna, którą musi dostarczyć właściciel firmy. Na nogach muszą się więc znaleźć wytrzymałe buty ochronne, najlepiej z zabezpieczającymi przez uderzeniami noskami i grubszą podeszwą. Następnym elementem ubioru będą okulary - one z kolei powinny zabezpieczać oczy przed różnymi rzeczami, mogącymi spowodować uszkodzenie wzroku. Należy też zadbać o inne elementy ubioru, również mające wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy (polecamy noże do heblarki).


Więcej tekstów

Co jest konieczne do efektywnego działania składnicy

wózki widłowe
W każdej średniej oraz dużej firmie fabrykującej jakieś artykuły jednym z istotniejszych działów jest magazyn - zarówno wyrobów skończonych jak też tworzyw niezbędnych do wytwórczości. Od skutecznego działania tej części firmy często jest uzależniona wydajność całego biznesu, a więc i nasze przeżycie na rynku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.