W jaki sposób powinni być chronieni pracownicy którzy pracują na różnych obrabiarkach.

praca przy najróżniejszych maszynach i urządzeniach wiąże się z dużym zagrożeniem, trzeba więc koniecznie stosować odpowiednie środki ochrony. W pierwszej kolejności niezbędne jest, żeby osoby które używają takich maszyn miały odpowiednie przeszkolenie.


plastikowa butelka
Dodał: David Goehring
Zaczerpnięte z: flickr.com


buty ochronne
Dodał: Gardena
Zaczerpnięte z: Gardena


Będzie to dotyczyć przepisów ogólnych BHP, jakie każdy pracodawca musi zagwarantować nowo zatrudnianym pracownikom. Lecz nie mniej ważna jest znajomość obsługi samej maszyny i poznanie niebezpieczeństw, jakie się mogą wiązać z codzienną pracą. Bardzo ważne jest także zapewnienie najwyższej jakości narzędzi, jakie nie będą w żaden sposób powodować sytuacji, które mogą stanowić zagrożenie. Nie można kierować się tutaj tylko ceną, bo cóż z tego że się kupi jakieś najtańsze tarcze do szlifowania, skoro nie tylko będą się one szybciej ścierać, lecz również mogą pękać podczas pracy, co może być niezwykle niebezpieczne (polecamy kamienie szlifierskie).


Samochód
Dodał: Allan Ajifo
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Następną istotną rzeczą, jaka jest wymagana w czasie pracy z różnego rodzaju obrabiarkami, jest odpowiednia odzież ochronna, którą musi dostarczyć właściciel firmy. Na nogach muszą się więc znaleźć wytrzymałe buty ochronne, najlepiej z zabezpieczającymi przez uderzeniami noskami i grubszą podeszwą. Następnym elementem ubioru będą okulary - one z kolei powinny zabezpieczać oczy przed różnymi rzeczami, mogącymi spowodować uszkodzenie wzroku. Należy też zadbać o inne elementy ubioru, również mające wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy (polecamy noże do heblarki).


Więcej tekstów

Co powinno się wiedzieć odnośnie polskiego transportu?

transport i spedycja
Dodał: Jean-Pierre
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W Polsce działa wiele firm wykonujących usługi transportowe. Najbardziej istotne przyczyny bardzo dużej popularności akurat tej dziedziny? No cóż, faktycznie PKB naszego kraju zależy w dużej części od tego jak sprawuje się transport. Trudno jakoś się temu dziwić, w końcu bardzo często nasi kierowcy są najlepsi. Jednakże głównie chodzi o korzystne położenie naszego pięknego kraju.


Dobre ubrany pracownik w warsztacie powinien mieć spodnie robocze do pasa z grubego materiału, wygodną bluzę albo koszulę, a na głowie jakąś czapkę lub kask ochronny (polecamy wpust pryzmatyczny).
2019-09-04 15:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.