Usługi komputerowe w chmurze - czym jest właściwie popularna “chmura obliczeniowa”?

Bardzo często dzisiaj jesteśmy w stanie się natknąć na zdanie, że dany program czy też aplikacja działa w chmurze. Jeśli mielibyśmy zrozumieć to zdanie literalnie, to byłby z tego niezły kawałek fantastyki.
Jednakże w świecie IT i nie tylko, programy oraz usługi, które funkcjonują w tak zwanej “chmurze obliczeniowej” to technologia, która zmienia otaczający nas świat.


Cloud computing to doskonałe narzędzie dla wielu firm, jakie nie mają w swoich zasobach departamentu IT czy także koniecznej do funkcjonowania firmy infrastruktury IT tj. chociażby serwery. Zamiast tworzyć własne zasoby można korzystać z rozwiązań takich jak VM, bazy danych bądź też przeróżnego typu aplikacje, do których posiadamy dostęp za pośrednictwem Internetu. Jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań są obecnie usługi hostingowe. Dużo przedsiębiorstw opiera działanie swoich witryn www czy też własnych programów na serwerach firm świadczących usługi hostingowe, jakie gwarantują ciągłe oraz (zazwyczaj jednak tylko w teorii) bezawaryjne działanie.


ssd cloud server
Dodał: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednym z ostatnich, niezwykle wydajnych technik jest ssd cloud server, który gwarantuje wyjątkowo szybki dostęp do zasobów i danych składowanych na takim serwerze. Technologia SSD czyli pamięć masowa działająca w oparciu o pamięć flash, charakteryzuje się niezwykle szybkim czasem zapisu jak i czytania danych. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy odczytujemy a następnie wykorzystujemy konkretne dane wyjątkowo często.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.