Troszczenie się o przyrodę jest szalenie istotne - już od przedszkola trzeba uczyć maluchy, jak segregować śmieci

W ciągu ostatnich dekad słyszymy niestety coraz wyraźniej o tym, że nasza Matka Ziemia jest przez nas bardzo zaśmiecana i użytkowana. Nasza Matka natura choruje.
Powinniśmy zrobić wszystko, żeby jej pomóc.


w klasie
Dodał: US Department of Education
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


By wspomóc środowisko możemy robić mnóstwo rzeczy. Może niektórzy powiedzieliby, że to zaledwie ziarenko piasku na pustyni, ale przecież o to chodzi. Jeżeli każdy będzie starał się dbać o środowisko, to wspólnie będziemy stanowić ogromna siłę. Każdy dla przykładu jest w stanie oszczędzać w mieszkaniu wodę. Mamy możliwość także przesiąść się z auta na komunikację miejską i w ten sposób dojeżdżać do biura. Mamy możliwość też zamówić pojemnik na odpady z podzielnikiem i zacząć w naszym domu segregację śmieci. Niektórym może się to zdawać początkowo stosunkowo skomplikowane. Możemy wówczas wyDrukować listę tworzyw, które musimy wkładać do odpowiednich kubłów. Taka ściągawka może wisieć przykładowo na lodówce. Każdy z domowników powinien być tak samo zaangażowany w sortowanie - wszakże chodzi o życie wszystkich ludzi. Następnie odpady trafiają do obróbki. Recykling (przejdź do serwisu) służy redukcji ilości odpadów na naszej planecie. Pomaga również w ograniczaniu zużycia różnych surowców. Zwykle chodzi o plastik i papier. (rozwinięcie tych informacji: oceń nasz profil http://grupapartner.pl)Ten ostatni należy przetwarzać, aby chronić lasy. Wszyscy wiedzą przecież, że drzewa produkują potrzebny nam do przetrwania tlen.
Zielone płuca Ziemi (Amazonka) kurczą się, ponieważ las jest karczowany. Wpływa to niekorzystnie na naszą planetę. Wobec tego należy robić wszystko, by zatrzymać ten proceder.
2018-01-05 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.