Transport wewnętrzny oraz przenośniki

Każde przedsiębiorstwo, zwłaszcza to, które zajmuje się produkcją, musi działać jak dobrze naoliwiony mechanizm. Jedynie odpowiednia organizacja oraz podział pracy zapewnia pożądane efekty. Kluczowym czynnikiem całego ciągu produkcyjnego jest z pewnością odpowiedni transport wewnętrzny.
Właściwie zaplanowane systemy transportu wewnętrznego , które są dopasowane do potrzeb danego zakładu, pozwalają na zoptymalizowanie ciągu produkcyjnego, co wiąże się z niskimi kosztami i efektywną organizacją pracy. Bardzo istotne jest, aby taki system był dopasowany do profilu działalności zakładu. Wiele firm zapewnia projektowanie oraz montaż systemów transportu wewnętrznego według zapotrzebowania klienta.

Fabryka
Dodał: Cory M. Grenier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niezwykle ważnym detalem systemy transportu są przenośniki. Pomagają one szybko przemieszczać materiał na poszczególne etapy produkcji. Najczyściej używane są przenośniki rolkowe (promus.katowice.pl/Oferta/Systemy-transportowe). Rozróżniamy dwa rodzaje takich przenośników: napędzane i nienapędzane. Przenośniki rolkowe napędzane znajdują szerokie zastosowanie w halach produkcyjnych . Są w stanie przenosić materiały o małej masie, jak też te o wielkich gabarytach, zwłaszcza umieszczonych na paletach lub w specjalnych skrzyniach. Tego typu przenośniki używa się jako samodzielne komponenty albo zintegrowane ciągi transportu, w połączeniu z pozostałymi typami przenośników.


Więcej tekstów

Jakie jest znaczenie zaawansowanych systemów informatycznych w zarządzaniu firmą

Oprogramowanie komputerowe
Dodał: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nowoczesne przedsiębiorstwo nie dałoby sobie rady bez wsparcia narzędziami informatycznymi, są one niezbędne na wszystkich etapach działania firmy. Podstawą są tutaj pakiety ERP, służące do obsługiwania wszystkich ważnych obszarów firmy.


Przenośniki rolkowe nienapędzane stosuje się w produkcji ręcznej w wielu gałęziach przemysłu. Świetnie nadają się do pracy z liniami napędzanymi, jako bufor końcowy. Są też używane jako stanowiska dla montażu na liniach produkcyjnych. http://promus.katowice.pl/
Wielkie zastosowanie w różnych systemach transportu wewnętrznego posiadają przenośniki unoszone. Jest to grupa urządzeń, która charakteryzuje się możnością zmiany wysokości roboczej. W jej skład mogą wchodzić wszelkie rodzaje przenośników: rolkowe, taśmowe, łańcuchowe, jak również paskowe. Zastosowanie tego typu wyjścia umożliwia rozszerzenie możliwości linii technologicznej. Tego typu mechanizmy umożliwiają złączenie dwóch systemów transportowych, zmianę kierunku przemieszczania towaru lub zmianę orientacji.

 
2018-06-22 00:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.