Tłumienie czterokołowca – z jakiego powodu dobrze jest wykorzystywać specjalne materiały? Przewodnik

Często się zdarza, że nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani z naszego samochodu, jednak nie możemy sobie pozwolić na jego zmianę. Czasem decydujemy się na poprawienie tych cech, jakie uznajemy za niewystarczające. Co uczynić, kiedy nie odpowiada nam w szerokim zakresie pojęta akustyka pojazdu? Spróbuję przybliżyć na czym polega takie wyciszenie auta.

samochód marki audi
Dodał: Nacho
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dodatkowe wygłuszenie samochodu to nic innego jak zamontowanie następnej warstwy materiałów tłumiących. Możesz dzięki temu wyciszyć praktycznie całe auto, lecz najczęściej spotykany jest montaż na elementach nadwozia, tj.: drzwi, podłoga, komora silnika ściana grodziowa pomiędzy napędem a wnętrzem, a także w bagażniku - sprawdź mój blog. Wyciszenie auta stosuje się przede wszystkim po to, by kształtować przestrzeń akustyczną wewnątrz czterokołowca. W szczególności istotne jest to podczas tworzenia zabudowy car-audio, dlatego praktycznie wszystkie profesjonalnie zamontowane samochodowe systemy nagłośnieniowe składają się też z dodatkowego wygłuszenia. Następnym powodem stosowania wygłuszenia jest podniesienie komfortu jazdy przez zmniejszenie hałasu dobiegającego z zewnątrz kabiny samochodu, w tym szumów powietrza opływającego nadwozie bądź hałasu napędu.


To rozwiązanie niesie z sobą też inne korzyści. Dla przykładu, wygłuszenie drzwi auta znacząco przekształca dźwięk powiązany z każdym ich zamknięciem - nasza strona internetowa. Tym samym nawet w niedrogim aucie możemy uzyskać skutek akustyczny zamykania drzwi znany z kosztownych limuzyn. Następne zalety to usztywnienie nawierzchni blach a także możliwość wyeliminowania różnych hałasów rozbrzmiewających z wnętrza auta przez użycie odpowiedniego podklejenia hałasujących fragmentów.


Więcej tekstów

Wyciszenie auta ma okazję podnieść wygodę jazdy

auto
Komfort podczas jazdy wozem jest nieprawdopodobnie istotny

Coraz więcej uwagi zwraca się na komfort podczas jazdy samochodem, dlatego montowane są klimatyzacje, lepsze fotele, a też producenci wozów zrobią wszystko, aby w środku zagwarantować nam odpowiednią ciszę. Niestety nie zawsze jest ona dokładnie taka jakbyśmy chcieli, na szczęście samodzielnie mamy szansę zatroszczyć się o to, by komfort jazdy naszym pojazdem był jeszcze wspanialszy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.