Tłumienie czterokołowca – z jakiego powodu dobrze jest wykorzystywać specjalne materiały? Przewodnik

Często się zdarza, że nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani z naszego samochodu, jednak nie możemy sobie pozwolić na jego zmianę. Czasem decydujemy się na poprawienie tych cech, jakie uznajemy za niewystarczające. Co uczynić, kiedy nie odpowiada nam w szerokim zakresie pojęta akustyka pojazdu? Spróbuję przybliżyć na czym polega takie wyciszenie auta.

samochód marki audi
Dodał: Nacho
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dodatkowe wygłuszenie samochodu to nic innego jak zamontowanie następnej warstwy materiałów tłumiących. Możesz dzięki temu wyciszyć praktycznie całe auto, lecz najczęściej spotykany jest montaż na elementach nadwozia, tj.: drzwi, podłoga, komora silnika ściana grodziowa pomiędzy napędem a wnętrzem, a także w bagażniku - sprawdź mój blog. Wyciszenie auta stosuje się przede wszystkim po to, by kształtować przestrzeń akustyczną wewnątrz czterokołowca. W szczególności istotne jest to podczas tworzenia zabudowy car-audio, dlatego praktycznie wszystkie profesjonalnie zamontowane samochodowe systemy nagłośnieniowe składają się też z dodatkowego wygłuszenia. Następnym powodem stosowania wygłuszenia jest podniesienie komfortu jazdy przez zmniejszenie hałasu dobiegającego z zewnątrz kabiny samochodu, w tym szumów powietrza opływającego nadwozie bądź hałasu napędu.


To rozwiązanie niesie z sobą też inne korzyści. Dla przykładu, wygłuszenie drzwi auta znacząco przekształca dźwięk powiązany z każdym ich zamknięciem - nasza strona internetowa. Tym samym nawet w niedrogim aucie możemy uzyskać skutek akustyczny zamykania drzwi znany z kosztownych limuzyn. Następne zalety to usztywnienie nawierzchni blach a także możliwość wyeliminowania różnych hałasów rozbrzmiewających z wnętrza auta przez użycie odpowiedniego podklejenia hałasujących fragmentów.


Więcej tekstów

Konserwacja filtrów to jeden ze sposobów ulepszenia funkcjonowania samochodów marki Ford

Ford Mondeo to rodzaj samochodu, jaki przez naszych ekspertów został wypróbowany już stuprocentowo podczas wieloletniej pracy. Jeżeli sprawdzamy filtr paliwa Ford Mondeo jako auto jest niezwykle odporny na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne. Doskonałe przygotowanie maszyny do jazdy nie zwalnia jednak jej właściciela od obowiązku nieprzerwanego sprawdzania rozmaitych jej elementów. Nieinwazyjne oraz niedrogie wymiany filtrów odbywają się u nas niezwykle często, natomiast korzystający z naszych usług doceniają nasze profesjonalne podejście.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.