TIRY przeznaczone dla przemysłu

Nie raz, nie dwa każdy miał okazję widzieć wielką ciężarówkę. Ogółem większość dużych samochodów nazywamy tirami. Nie myślimy o tym, jaki to konkretnie model auta ciężarowego, po prostu widzimy wielki samochód i natychmiast wrzucamy go w szufladkę TIR. Choć wielu osobom znane są ciężarówki daf. DAF jest jedną z najbardziej popularnych marek związanych z samochodami ciężarowymi.

Samochód cieżarowy
Dodał: rodtuk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Osoby, które chcą być kierowcami takich wielkich aut muszą liczyć się z tym, że praca kierowcy nie jest prosta. O ile jesteśmy pracownikami u kogoś na etacie, to otrzymujemy auto, a jeżeli mamy ochotę na swoją rękę szukać zleceń, wtedy warto kupić swój samochód. Kupno samochodu ciężarowego DAF to spory wydatek. Ale nie musimy brać ogromnej pożyczki na nowy samochód, możemy poszperać wśród ofert używanych (sprawdź na przykład na tej stronie: samochody ciężarowe DAF).

Zresztą sporo przedsiębiorstw ekspedycyjnych się rozwiązuje i wtedy można kupić rzeczywiście ekstra sprzęt używany w dobrej cenie. To często wykorzystują firmy, ale zdarza się, że i prywatni kupcy. Dodatkowo warto sprawdzić, czy komornicy nie chcą zlicytować jakiejś firmy i nieruchomości stałych, bo wtedy za naprawdę nieduże środki możemy kupić super samochody ciężarowe.

Naczepy pod kontenery Gdy widzimy wielki samochód ciężarowy bardzo często ma on podczepioną przyczepę. Bywa, że tiry przewożą kontenery. Ale żeby tego typu kontenery dało się bezpiecznie przewieźć konieczne będą naczepy podkontenerowe. Tego typu naczepy pomagają przebyć drogę lądową kontenerom, kiedy są przyczepione do auta ciężarowego. Ogółem dzięki nim można bezpiecznie zamontować kontener za główną częścią auta ciężarowego. Oczywiście przewożenie kontenerów nie jest najprostszą rzeczą na ziemi.


Więcej tekstów

Firmy zajmujące się spedycją lotniczą w kraju i ich zadania dla gospodarki

lotnisko
Dodał: Rob Faulkner
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim firmy spedycyjne mają za zadanie zająć się obsługą wszelkiego typu ładunków w transporcie lotniczym - chodzi o ładunki zarówno w Polsce, jak też poza jej granicami. Transport jest oferowany w trybie ekonomicznym, priorytetowym i ekspresowym. Co ważne, firmy gwarantują również obsługę celną. Odprawa celna na lotnisku obejmuje m.in. tworzenie właściwych dokumentów, sporządzanie deklaracji czy podań, dokonywanie zgłoszeń celnych, magazynowanie, a także świadczenie doradztwa we wszystkich kwestiach celnych.
Należy nauczyć się wielu rzeczy. Bardzo dużo jest zależnych od tego, jaki towar będzie przewożony, bo to ile kilogramów w kontenerze ma wpływ na płynność jazdy. kierowca fachowiec doskonale o tym wszystkim wie. Jednak żeby stać się kierowcą auta ciężarowego należy zrobić dodatkowe prawo jazdy. To nie jest tak, że robimy prawko (zobacz również testy na prawo jazdy) na auto osobowe i potem można też jeździć DAF’em czy też jeździć innym samochodem ciężarowym, bo to zupełnie inna szkoła jazdy.
2021-10-11 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.