Testy porównawcze - nader popularny sposób badania jakości artykułów

Współczesność znamionuje nader szybki postęp. Zmianie ulega rynek, pojawia się coraz więcej zakładów, a przedsiębiorcy bezpardonowo walczą o każdego klienta.
Wbrew pozorom, trudno przyciągnąć uwagę dzisiejszego odbiorcy.


monitoring


Czemu? Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi, a przystępna cena przestała być skuteczną „przynętą” i zachętą do zakupu określonego towaru. Najważniejsza okazuje się zupełnie inna wartość, a mianowicie jakość.

Koniecznie zweryfikuj ofertę (http://tuv.com/pl/poland_academy/tematy_szkolen/jakosc_bezpieczenstwo/bezpieczenstwo_zywnosci/bezpieczenstwo_zywnosci.html) odnoszące się do zbioru analogicznych materiałów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju serwisie - sprawdź je!

Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż opracowuje się multum różnych standardów a także systemów zarządzania jakością. Jednym z nich jest IFS, a ściślej mówiąc International Food Standard stworzony z myślą o producentach żywności ponad dziesięć lat temu z inicjatywy przedstawicieli handlu w Niemczech. Przyświeca mu jeden główny cel - dbałość o to, by do konsumentów docierały wyłącznie legalne, sprawdzone produkty „z górnej półki”, zgodne z obowiązującymi normami. Dobrze byłoby w tym miejscu powiedzieć o jeszcze jednym sposobie oceny jakości. Testy porównawcze (serwis) stanowią dosyć cenne źródło wiedzy o interesujących nas artykułach. Pozwalają bowiem dogłębnie je „prześwietlić”, poznać zarówno plusy jak i minusy określonego produktu. Tego rodzaju „narzędzia” są powszechnie stosowane w wielu krajach na całym świecie.
Budzą coraz większe zainteresowanie również w Polsce.
2019-12-15 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.