Tektura oraz jej zastosowania w różnych gałęziach przemysłu jako opakowania i nie tylko

Tektura jest najgrubszym materiałem papierniczym, nawet do 10 mm grubości. Powstaje dzięki scaleniu paręnastu warstw masy papierniczej.


Do produkcji kartonu wykorzystuje się włókien ścieru drzewnego i makulatury.


Karton to artykuł nie nadający się do zapisywania. Pośród odmian tektury rozróżnia się: białą, szarą, i techniczną. Prócz tego wyróżnia się opakowania z tektury falistej, jakie powstają z zestawienia paru warstewek papieru papierową falą, powodującą zwiększenie sztywności tektury jak też tekturę lITą. Tektura - kliknij ten serwis: http://www.wellpa.pl/endloswellpappe/ - bywa przede wszystkim stosowana do fabrykacji pudeł zbiorczych. Ze względu na rodzaje fali w tekturach trzywarstwowych rozróżnia się tak zwane fale C, fale B a także fale E. Istnieją też kartony 5-warstwowe, powstające z połączenia wymienionych typów fal - producent tektury.


Więcej tekstów

Jak wygląda budowa obiektów gospodarczych

księgowość
Dodał: Alan Cleaver
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W jakimkolwiek gospodarstwie rolniczym znajduje się dużo sprzętów oraz maszyn używanych do codziennych robót. Coraz częściej rolnicy podejmują decyzję o budowie odpowiednich obiektów gospodarczych, by zabezpieczyć maszyny np. przed złymi warunkami atmosferycznymi.


beton
Dodał: Lafarge Beton
Zaczerpnięte z: Lafarge Beton


TekturaTektura kliknij odnośnik falista ma zastosowanie w produkcji przeróżnego wariantu funkcjonalnych opakowań. Do czego można zastosować tekturę? Jest ona idealna między innymi, do wypełniania powierzchni, zabezpiecza rogi jak też powierzchnie. Służyć może jako wyściółka oraz przydaje się do obwijania i przykrywania. Budowlańcy często znajdują użycie kartonu w szeroko zrozumianych pracach budowlanych oraz malarskich. Tektura falista to rewelacyjny materiał ochraniający przed uszkodzeniami np. parkiety. Dzięki swoim własnościom jest odpowiednia do przechowywania oraz transportu np. przeprowadzki. Ponieważ rynek w swojej propozycji ma różne warianty tektury więc może pojawić się kłopot z wyborem tejże konkretnej. Należałoby podkreślić, że wybór powinien być uzasadniony późniejszym przeznaczeniem powstałego z tektury np. opakowania.


Jako kryterium doboru można wziąć masę produktu, wtenczas będzie oczywiste, iż do takiego musi zostać zastosowana mocniejsza tektura, natomiast do lekkich cieńsza. Producent opakowań tekturowych ma w ofercie przeróżnej grubości tekturę.
2018-06-21 22:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.