Taśma rzepowa – do czego można ją zastosować?

Taśma rzepowa to rodzaj samoprzylepnej taśmy, stanowiącej niezmiernie przydatne akcesorium – zarówno w wielu sferach przemysłu, jak także w domowych warunkach.


Do czego bywa pomocna tego typu taśma jak też jakie przeznaczenie znajdziemy dla niej w naszym mieszkaniu? Taśma rzepowa posiada wiele zalet.
surowiec
Dodał: Moto "Club4AG" Miwa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jest trwała i lekka. Zapewnia solidne mocowanie, pozostając przy tym niewidoczna. Nie nastręcza żadnej konserwacji. Pozwala na wielokrotne jej użycie, zamykanie oraz otwieranie. Zależnie od jej przeznaczenia, dostępne są także taśmy wytrzymałe na oddziaływanie niekorzystnych czynników, jak na przykład podwyższone oraz obniżone temperatury czy wilgotność. Możemy je także docinać albo wielokrotnie obwijać. Taśmy rzepowe wykonywane są z różnorodnych materiałów a także charakteryzują się przeróżnymi zastosowanymi w nich rozwiązaniami. Ze względu na typ rzepu, wyróżnić możemy m.in. taśmy typu haczyk i pętelka, welur oraz grzybek, pętelka nieczesana. Poszczególne taśmy (przykładowa oferta taśm nierdzewnych: www.aner.com.pl/prod/tasmy-nierdzewne-weglowe) mają też specjalne właściwości, jak np. antystatyczność, trudnopalność.


W większości przypadków taśma (zobacz taśma do pakowania palet) rzepowa jest sposobem mocowania różnorodnych elementów. Użytkuje się ją również w przemyśle, gdzie stanowi niewidzialny element mocujący wykorzystany w wielu przedmiotach powszedniego użytku. Powszechnie stosuje się ją również w branży medycznej. Wykorzystywane są choćby do mocowania okładzin wewnętrznych samochodów, tapicerki, porządkowania kabli elektrycznych.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.