Ogromne zastosowanie, czułość oraz trwałość to wszystko i dużo innych atutów posiada tensometr.

Swego czasu nierzadkim problemem w pracy konstruktora było należyte wyznaczenie poziomu napięć oraz odkształceń. Jednak dzisiaj jedną z najłatwiejszych i zarazem funkcjonalnych sposobów poznania rozkładu pól mechanicznych w elemencie jest używanie tensometrii.

Czujnik tenometryczny
Zaczerpnięte z: wagi-elektroniczne.pl
Tensometry to fundamentalny element każdej wagi elektronicznej, a też urządzeń do wymiaru siły przyciskających, rozpościerających, odkształceń, itp. Coraz częściej zastosowane są w systemach automatyki, gdzie jest konieczność dokonywania wymiarów wagowych, między innymi stosuje się je do określenia ciężaru pojemników przechowujących surowce, zbiorników mieszalniczych oraz platform najazdowych.

Receptory układane są na ogół pod wspornikami pojemnika albo platformy. W zestawieniu z aparatami pomiarowymi wolno starannie dopełniać wymiaru siły, dozowania tworzyw, itp. Użycie właściwego typu tensometru rozstrzygają takie wymogi jak materiał oraz forma elementu konstrukcyjnego czujnika, a także rodzaj obciążenia, temperatura przy uzyskiwanego wymiaru, itp.

Tensometry mają dużo walorów. W szczególności wielka czułość i duża dokładność. Tensometr jest małych rozmiarów, natomiast jest odporny na wibracje oraz poruszenia odkryj więcej. Nie utrudniają mu w dokładnej pracy duże temperatury i duże ciśnienia. Klejenie oraz stosowane materiały to duża wiedza technologiczna i przedmiotowa firm produkujących czujniki mocy, jako że od nich zależą precyzja oraz stabilność czujników.


Więcej tekstów

Ph metr powinien być bardzo czuły

czujnik temperatury
Dodał: tomasz przechlewski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Okazuje się być dużo potrzebnych sprzętów. Istnieje sporo urządzeń, które będą nam potrzebne, żeby w dobry sposób przeprowadzać różne eksperymenty, czy by mieć szansę utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.
W zależności od złożenia czynnika oporowego oraz kształtu zdołamy odróżniać tensometr wężykowy złożony z drutu rezystancyjny o średnicy ułamków mm wykształcony w układzie wielokrotnego zygzaka . Jest także tensometr kratowy złożony z ciągu drucików zestawionych bok siebie oraz zespolonych znacznie grubszymi obrębami opaski miedzianej.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/regeneracja/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Natomiast tensometr oporowy foliowy montują się z siatki rezystancyjnej w formy wężykowej utworzonej z drobnej metalowej folii połączonej klejem z podkładką nośną.

Aktualnie zazwyczaj używane to tensometry oporowe ze względu na swoje plusy i są z reguły wykorzystywane przy badaniach laboratoryjnych i funkcjonalnych.
2019-11-05 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.