Bądź świadomym motocyklistą. Zatroszcz się o siebie i swój motocykl

Przemieszczając się po ulicy bardzo istotne jest bezpieczeństwo. To na nas spoczywa powinność dopilnowania aby nasz środek lokomocji nie spowodował zagrożenia na drodze. Z wielu powodów szczególnie narażeni są motocykliści.

stary motocykl
Dodał: Yellow.Cat
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bądź odpowiedzialnym kierowcą Wskakując na motor, oprócz zdolności prowadzenia go, trzeba uzbroić się w kilka koniecznych akcesoriów. Na początku nie obejdzie się bez kupna kasku. Powinien być odpowiednio wybrany, w przeciwnym razie może pozbawić nas satysfakcji z jazdy. Jest to element konieczny do spokojnej jazdy i może ocalić życie - opłaca się zatem wydać na niego trochę funduszy. Sprawdź czy wytypowany przez Ciebie model posiada wszystkie potrzebne atesty. Kolejnie wyekwipuj się w właściwą odzież. W ofercie masz np. kurtki skórzane. Wybierając zestaw jednoczęściowy również zwiększasz swoje bezpieczeństwo i wygodę jeżdżenia. Aby być w pełni wyposażonym brakuje jeszcze specjalnych rękawic i butów. Koszty tych akcesoriów mogą być bardzo różnorodne, w zależności od producenta czy materiałów wykorzystanych przy wytwarzaniu.

Zatroszcz się o swój motocykl Odpowiednia pielęgnacja naszego motoru z pewnością sie opłaci, przedłuży czas działania i zapewni nam zwiększone bezpieczeństwo. Opony motocyklowe (www) dopasowujemy między innymi do pory roku. Oznaczenia opon określają ich rozpiętość, profil - znacznie konkretów- profil podparapetowy - i średnicę poręczy. W takim wypadku opony oznaczone sekwencją znaków 205/55R16 wskazuje na oponę, której średnica wynosi 205 mm, kolejnie mamy informację, że jej profil (przypatrz się ofercie kształtowników zimnogiętych- http://www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete) to 55% średnicy, a końcowe R16 wskazuje, że nadaje się na felgę 16 calową. Jeżeli nie czujemy na siłach aby samodzielnie dopasować ogumienie do naszego motocykla nie nie przejmuj się. Odpowiedni sklep z oponami wybierze za Ciebie, jeżeli przedstawisz taką prośbę. Ogumienie należy zmieniać również wtedy, gdy nastąpi nadmierne zużycie bieżnika - zgodnie z przepisami jest to głębokość 1,6 mm (https://www.netcar.pl/opony++skroty+w+oznaczeniach+indeksy+predkosci+i+nosnosci,3714,s.html). W zimie gdy ukochane motocykle muszą udać się na zimowy sen także trzeba o nie prawidłowo zadbać. Szczególnie gdy pragniemy by na wiosnę odpalił bez najmniejszego problemu. Aby mieć pewność, że tak się stanie oddaj motocykl w ręce serwisu właśnie jesienią. Oprócz tego, że na wiosnę nie będziesz musiał tym martwić, dodatkowo uzyskasz jeszcze niższą cenę, np. wymiany oleju silnikowego.


Więcej tekstów

W jaki sposób zadbać o felgi

Opona, felga
Dodał: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Dbałość o opony i felgi samochodowe przystosowane do nawierzchni i warunków pogodowych bywa co jakiś czas niezwykle konieczne. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych felg i sposobów, aby te jak najdłużej służyły nie jest zwyczajowo sprawą banalną, toteż lepiej nieco o niej poczytać zanim konkretna osoba zdecyduje się zawierzyć los swojego pojazdu mechanikom czy też mniej doświadczonej osobie. Piaskowanie felg to chociażby zwykle zajęcie, które należy trzeba zawierzać profesjonalistom tematu, którzy mają w nim pewne doświadczenie.
2017-12-26 22:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.