Sprzedajesz towar zagranicą? Nie zapomnij o Intrastat

Od kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, wiele zmieniło się na stałe w tym kraju. Dzięki odblokowanym granicom, rodacy mogli podejmować zatrudnienie na terenie państw członkowskich.
Lecz najistotniejsze jest to, że rodzimi przedsiębiorcy od tej chwili mogli sprzedawać swoje dobra u sąsiadów, w znacznie łatwiejszy sposób. Jeżeli jesteś tego rodzaju biznesmenem, musisz orientować, które obowiązki na tobie spoczywają.


Moment przed naszym wejściem do Unii, polskie przedsiębiorstwa zaczęło obligować sprawozdanie Intrastat. Jest to unijny system, zapoczątkowany w 1993 roku, dzięki któremu możliwe było prowadzenie statystyk mówiących o tym, ile i jakich dóbr jest transportowanych z jednego państwa do następnego. Dzięki temu nie są już wymagane deklaracje celne, one w obliczu zniknięcia granic, stały się metodą przestarzałą. Współcześnie z pomocą prostego formularza można zdać wyczerpujące informacje na temat konkretnej sprzedaży.


Umięśniony mężczyzna
Dodał: Butz.2013
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jednak poszczególne osoby prowadzą bardzo wzmożoną dystrybucję, wówczas tego typu sprawozdanie Intrastat zajmuje dużo czasu. Jeśli posiadasz problem tego typu, powinieneś zaangażować odpowiednią agencję, która wyręczy cię z tego kłopotu. W sieci odszukasz bez problemu oferty kilku takich placówek, jakie na co dzień pracują przy formularzach Intrastat. Jeśli jednak wolisz zajmować się tym samodzielnie, powinna zainteresować cię możliwość złożenia formularza drogą wirtualną. Tego typu opcja jest dostępna na oficjalnej stronie Urzędu Celnego. Dzięki temu unikniesz kolejek w lokalnym punkcie celnym.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.