Efektywny sposób na promocję własnego bloga. Jakie są sposoby na jego promocję?

W dzisiejszych czasach, w jakich prawie w każdym miejscu w Internecie dostępne są olbrzymie liczby blogów oraz stron internetowych bardzo trudno jest się wyróżnić w taki sposób aby przebić się własnymi treściami do świadomości dużej ilości odbiorców. Na całe szczęście jest sporo sposobów, które są nam w stanie pomóc.
blog
Dodał: Christian Schnettelker
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Prowadzenie bloga może być doskonałym sposobem na promocję własnej osoby bądź też danej firmy. Spece od marketingu wciąż zadają sobie pytanie jak promować bloga aby był on czytany oraz żeby wywierał wpływ na czytelników - sprawdź w jaki sposób promować blog. Najistotniejszą sprawą jest odpowiednio dobrana taktyka oraz konkretny plan, dzięki któremu konsekwentnie będziemy powiększać grono naszych odbiorców. Ponadto, warto także zadbać o sprawy techniczne na własnej stronie czyli tzw. UX. Blog musi być czytelny i wyróżniać się również w drobnych elementach. Również niewielkie aspekty takie jak favikona powodują, iż blog jest w stanie wyglądać bardziej profesjonalnie - zerknij na temat favikona. W Internecie istnieje wiele opracowań jak i poradników odnośnie tego jak promować bloga, ale każdy musi dobrać właściwą taktykę pod kątem tego z czym związany jest dany blog a także do jakich odbiorców ma trafiać.


Więcej tekstów

Rozliczenie PIT 2016/2017 - łatwe narzędzie, jakie ułatwi nam całkowity proces

PIT - czas na rozliczenie
Dodał: eFile989
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dla każdego początek roku kalendarzowego kojarzy się ze sporą pracą powiązaną z rozliczeniem podatkowym. Na szczęście dzisiaj coraz więcej spraw da się z łatwością rozwiązać za pomocą internetu. Istnieje niezmiernie dużo stron, które upubliczniają rozmaite dokumenty.
Pierwszą sprawą na jakiej możemy się skoncentrować jest po prostu tworzenie bardziej cennych treści, jakie same w sobie będą magnesem przyciągającym do naszego bloga. Jeśli blog ma za zadanie promowanie konkretnej firmy, to warto także pomyśleć o wykreowaniu tzw brand hero a więc bohatera marki - więcej na temat branded hero. Będzie ona kojarzyła się pozytywne z naszą marką oraz może ją doskonale wypromować. Może pojawiać się również na naszym blogu w kilku miejscach np. jako favikona. Dobrze jest żeby brand hero a więc maskotka naszej firmy miała jak najwięcej pozytywnych cech ludzkich, zwłaszcza tych powiązanych z dobrym humorem i emocjami. Jeżeli chodzi o wypromowanie bloga, to dobrze jest także często zjawiać się na różnego rodzaju branżowych spotkaniach, takich jak choćby Info Share lub też Blog Conference w stolicy Wielkopolski gdzie możemy poznać ludzi z branży i będziemy w stanie bezpośrednio przekazać informacje o naszym blogu. Dodatkowo możemy zatroszczyć się o użyteczne narzędzia, które\jakie pomogą nam w zautomatyzowaniu konkretnych działań w sieci. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu, jaki będziemy mogli poświęcić na dalsze promowanie bloga.
2019-10-17 16:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.