Schody drewniane - warianty oraz instalacja

W jednorodzinnych domach nader interesujące a także często wykorzystywane są schody drewniane. Prócz własności funkcjonalnych spełniają także ważną rolę w organizowaniu wnętrza domu.


O ile w naszym mieszkaniu mają znaleźć się schody, powinniśmy zdecydować o tym gdzie będą ulokowane oraz jak wiele miejsca możemy na nie określić.


W dzisiejszych projektach sporadycznie napotyka się schodową klatkę. Zazwyczaj architekci umieszczają schody w holu albo w pokoju dziennym. Dlatego tak znaczący jest ich układ oraz wykończenie - https://pomagier.eu/. Jako stały element wnętrza mogą w sposób kluczowy zaważyć na stylu oraz designie całego pomieszczenia. M.in. stąd drewno, jako surowiec nadzwyczaj rozmaity, naturalny i efektowny i równolegle trwały jest tak często selekcjonowane jako surowiec do wykonania schodów. Takowe schody bez problemu stworzy stolarz wrocław.


Więcej tekstów

Czujki dymu - najbardziej istotne funkcje oraz najbardziej możliwe ceny

Wnętrze fabryki, hurtowni
Dodał: Don Nunn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pożar jest żywiołem, którego to trudno czasem powstrzymać - nie zadziwia więc fakt, iż za każdym razem dbamy o to, by w miejscach, gdzie się ukazuje, było jak najbezpieczniej. Jak to bardzo łatwo się zorientować najbardziej częstym miejscem występowania pożarów są nasze domy.


PCV
Dodał: Arto Brick
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Drewniane schody wykonuje się z drewna rodzimego liściastych drzew: klonu, dębu, jesionu oraz z gatunków egotycznych. Te ostatnie są niestety parędziesiąt procent droższe, rzadko stosowane jest drewno iglaste, zwykle sosnowe. Drewno określone na stopnie musi odpowiadać co najmniej drugiej klasie jakości. Wszystkie innych fragmenty nośne schodów przynależy wykonywać wyłącznie z drewna liściastego pierwszej klasy. Materiał winien mieć ścisło rozlokowane słoje. Drewno musi być suche (wilgoć poniżej 8-12%), bez wad. Stopnie czyni się bądź z drewna litego, albo klejonego warstwowo.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.