Różne oblicza metali - kiedyś i dzisiaj

Zaczątki historii używania metali przez ludzi określa się na rok 3400 przed naszą erą, rozpoczynający erę brązu. Poprzednia era kamienia charakteryzowała się jak sama nazwa podpowiada używaniem prostych narzędzi z kamienia.


pręty zbrojeniowe
Dodał: ATLAS
Zaczerpnięte z: ATLAS
Postęp naszego gatunku był zależny w wielkiej mierze od umiejętności manualnych i inteligencji. Nie mając potężnych pazurów, zdolności szybkiego biegu, czy innych zwierzęcych predyspozycji typowych dla drapieżników, człowiek pragnąc przeżyć był zdany na narzędzia. Aby je wytworzyć, potrzeba było surowców twardszych i bardziej odpornych od kamienia, poddających się mniej problematycznej obróbce. Potrzeba matką wynalazku. Gdy ludzie posiedli zdolność wytapiania metalu, życie wkroczyło na kompletnie nowe tory, ukazując przed ludzkim szeroką drogę ku lepszego jutra i możliwości stworzenia takich przedmiotów jak profil stalowy zamknięty - zajrzyj tutaj.

Pierwotnie wytapianie metalu wiązało się ściśle z działalnością wojenną, zapewniając wojom groty, włócznie,szpady, umożliwiające lepszą iefektywną walkę zprzeciwnikiem, oraz elementy pancerza, które zapobiegały ewentualnym uszkodzeniom ciała czy odniesieniu dotkliwych obrażeń. Z biegiem czasu metale (gięcie metali - kliknij tutaj) zaczęły pełnić coraz bardziej ważną rolę w codziennym życiu człowieka, dotykając bezpośrednio wszystkich życia - przejdź do strony.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.