Rola systematycznych przeglądów na sprawność pojazdu, w jaki sposób szukać dobrego mechanika

Każdy z samochodów, czy jest to nowy pojazd wprost od producenta, czy dwudziestoletni, wyeksploatowany egzemplarz, potrzebował będzie co jakiś czas odwiedzenia mechanika. Nawet jeśli nic się nie psuje, to co najmniej raz w roku powinno się wymienić filtr powietrza albo olej. I co jakiś czas warto także sprawdzić u dobrego mechanika ogólny stan techniczny pojazdu, sprawdzić czy nie będzie miał wycieków albo luzów, jakie w dalszej przyszłości mogłyby stać się powodem poważniejszych usterek.
idź na stronę
Dodał: jeremyg3030
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Warsztatów samochodowych jest duża ilość, więc wybierać będzie w czym, jednak trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Obecna mechanika pojazdowa wygląda obecnie całkowicie odmiennie niż jeszcze dwie dekady temu, gdy auta były niezawodne i proste. Obecne pojazdy są nafaszerowane układami elektronicznymi, w wielu modelach nawet akumulatora nie da się zmienić bez przyłączenia pojazdu do komputera. Sporo warsztatów nie nadąża niestety za takimi, jeżeli więc będzie się miało stosunkowo nowe auto, to trzeba mieć to na uwadze.

Niektórzy mówią, że dobry mechanik ma tak samo duże znaczenie dla auta, jak dobry lekarz dla chorego, i sporo racji w tym będzie. Wiele razy słyszy się historie o tym, jak ktoś zapłacił mnóstwo pieniędzy na naprawy, które nie były wcale potrzebne. Niekiedy
samochód
Dodał: Jalil Arfaoui
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
takie sytuacje będą wynikać z braku doświadczenia mechaników, czasami z chęci oszukania klienta, ale nigdy nie powinny wystąpić.


Więcej tekstów

Jak zatroszczyć się o samochód? Jakiego rodzaju działania trzeba podjąć? O czym wiedzieć?

Skandynawski sposób na dom
Dodał: InplusPR
Zaczerpnięte z: InplusPR
Każde - nowe czy starsze - auto wymaga, żeby dbać o nie każdego dnia. Z jednej strony będzie z takiego samochodu większy pożytek, z drugiej nie trzeba będzie wydawać nie wiadomo, jak dużych pieniędzy podczas spodziewanej kolejnej naprawy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.