Rodzaje naczep w dużych samochodach ciężarowych. Zestawienie propozycji

Samochody ciężarowe, służące do dostarczania przeróżnych produktów, mogą mieć różne typy naczep. Rozmiar auta i trasy, które przemierzają również mają dużą rolę. Małe samochody, czyli te z rodzaju lekkich samochodów ciężarowych, są z reguły używane do transportu mniejszych ilości produktów lub towarów, często w najbliższej okolicy firmy, najczęściej nie potrzebują naczepy. Z kolei duże samochody dostawcze stosują naczepy, jakie poniżej wymieniamy.

Ciężarówki
Dodał: Jean-Pierre
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To, jakie naczepy używane są przy samochodach ciężarowych, powiązane jest z tym, co firma będzie w nich transportować. Naczepy skrzyniowe najlepiej posłużą przy produktach wolnostojących, zawiniętych nawet tylko w folię. Naczepy tego typu pozwalają na dodatkowe zabezpieczenia - afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9 - towaru - przykładowo - plandeką (w razie deszczu czy śniegu). Naczepy kurtynowe będą dobre przy przewożeniu każdego rodzaju towarów opakowanych w każdego rodzaju zabezpieczenia. Ich plusem jest fakt, że można je naprawdę szybko załadować i rozładować głównie dzięki mobilnym ścianom bocznym. Nie uda się to tak łatwo w przypadku transportowania towarów przy użyciu naczepy furgonowej, jednak ona sama dobra jest do przewozu załadunku o wysokiej wartości. Ponieważ nie jest tak łatwa w rozłożeniu, co chwilami może być wadą, lepiej chroni towary przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy osobami postronnymi, co akurat jest jej zaletą- http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/DAF|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/VOLVO">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/VOLVO|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/SCANIA">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/SCANIA|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/RENAULT">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/samochody-ciezarowe/RENAULT}. Naczepy-chłodnie są naczepami do zadań specjalnych. Jak sama nazwa sugeruje, służą do transportowania towarów, które muszą być chronione przed wysoką temperaturą lub muszą być przewożone w naprawdę bezpiecznych warunkach. Tego typu samochody dostawcze są najczęściej stosowane w branżach spożywczych, ale transportują nie tylko nabiał czy mięso, jak mogłoby się wydawać. Dostarczają również kwiaty czy środki chemiczne, których podgrzanie byłoby niebezpieczne lub szkodliwe. Naczepy firanki, poprzez swoją konstrukcję, są znane z wielu zastosowań- sprawdź przykłady: http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/KOEGEL|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/KRAKER">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/KRAKER|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/KRONE">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/KRONE|http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/SCHMITZ">http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/naczepy/SCHMITZ}. Z powodzeniem przewożą zarówno ciężkie materiały (np. surowce), jak i te lżejsze. Różnią się wówczas tworzywem, z którego zostały wykonane. Wszystkie niewymienione do tej pory naczepy nazywa się „specjalistycznymi”. Mowa tu na przykład o naczepach do przewozu dużych maszyn i pojazdów oraz naczepach samowyładowczych z ruchomą podłogą.

Naczepy skrzyniowe i naczepy wywrotki wydają się być dość uniwersalne i sprawdzone w wielu gałęziach transportu. Specjalistyczne naczepy - (sprawdź naczepy izotermy), choć używane dużo rzadziej, pełnią ważną rolę przy zleceniach specjalnych.
2018-03-09 15:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.