Remont dachu. Informator

Na wielu starych domkach do dziś sprawdzają się dachowe pokrycia z papy. Posiada ona mnogich sympatyków, którzy entuzjastycznie zamienią starą - na nową.


Pokrywanie dachów owym materiałem odbywało się po największej części na dwóch rodzajach zadaszeń - dachach płaskich, głównie na domach typu "kostka" w latach 70.


Chevrolet
Dodał: Mototarget.pl
Zaczerpnięte z: © Mototarget.pl


, oraz skośnych, na budowlach pobudowanych w tym samym okresie oraz starszych. Również współcześnie papa jest entuzjastycznie wykorzystywana jako warstewka znajdująca się pod tzw. pokryciem właściwym. Nim zapadnie decyzja o remoncie dachu krytego papą, nieodzowna będzie ocena technicznego stanu obecnego pokrycia.


Więcej tekstów

Czy zbrojenie można zrobić samemu czy korzystniej zatrudnić fachowca?

pompa
Dodał: Elliott Brown
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Żeby fundamentowe ławy były w stanie spełniać swe zadanie w postaci usztywnienia nośnej konstrukcji domu oraz przenoszenia obciążenia do gruntu, powinny zostać stosownie zezbrojone stalowymi prętami. Fundament tylko betonowy, dobrze nie będzie spełniał swych funkcji.


O tym, czy dach pokryty papą będzie wymagać wyłącznie renowacji, czy też niezbędne będzie położenie całkiem nowego pokrycia, zadecyduje rozmiar defektów. Jeżeli na dachu płaskim jest tylko kilka pęcherzyków, na pewno nie musimy układać całkiem nowego materiału. Konieczna będzie jednak eliminacja purchli. Spękania powstające na pokryciach z papy tyczą się tak dachów płaskich, jak i dachów skośnych. To efekt oddziaływania promieni UV.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy materiał, to nie wahaj się oraz przeczytaj szczegóły na stronie (https://lukdrewno.pl/). Z pewnością przekonasz się, że tam także są to niezwykle ciekawe informacje.

Takowe uszkodzenia możemy zreperować i odłożyć w czasie moment instalowania nowego pokrycia o pięć lat. Pokrywanie dachu nowiutką papą sporadycznie wymaga ściągnięcia starej. Na początek dach powinno się zagruntować. Do tego celu przeznaczona jest masa bitumiczna, którą najczęściej oferują fabrykanci pap. Przed remontem ważne jest też ustalenie, czy dach był uprzednio kryty smołą, czy też masą asfaltową.


Te dwie substancje różnią się pochodzeniem oraz składem chemicznym. Smoła jest produktem pozyskiwanym z węgla, natomiast lepik pozyskiwany jest z asfaltu. Środków asfaltowych nie możemy kłaść na materiałach smołowych.
2022-01-24 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.