Przy projektowaniu nowych biurowców czy osiedli istotne jest, by spełnione były wszystkie przepisy tyczące się bezpieczeństwa

Jeżeli mamy jakieś biuro, to na pewno wiemy, gdzie w naszych pomieszczeniach znajdują się czujniki dymu. Istotne, żeby wszystkie działały prawidłowo, gdyż może nam to kiedyś ocalić życie.
podłoże
Dodał: Doug McCaughan
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Pożary zdarzają się dosyć często. Słyszymy o nich niekiedy w telewizji, ale zawsze myślimy, że nas to nie dotyczy. Jednak stare porzekadło mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony i to jest najmądrzejsze podejście do tej kwestii. Z płomieniami nie należy żartować. Nie chodzi nawet dokładnie o płomień. Najniebezpieczniejszy będzie dym. Największy procent zgonów w czasie pożaru nie wynika ze spalenia, ale z zaczadzenia. Po prostu ludzie nie mieli czym oddychać. Wobec tego systemy oddymiające są niezwykle istotne i są również wymagane przez nasze prawo. Zwykle w chwili rozpoczęcia się pożaru, automatyczny system otwiera wloty oddymiające w murach albo dachu budynku. To daje możliwość uwolnienia śmiercionośnego dymu oraz gazu. Przez pozostałe wloty jest w tym samym czasie wtłaczane do budynku powietrze. Chodzi oczywiście o prędkie oczyszczenie powietrza wewnątrz budynku. Oczywiście oddymianie (pozostałe informację dostępne będą tu) nie daje pewności, że w czasie pożaru wszyscy są bezpieczni, ale jest już sporą pomocą dla ludzi uwięzionych w pokojach.
System oddymiania jest dość skomplikowany, dlatego muszą go projektować specjalistyczne przedsiębiorstwa, które każdego dnia zajmują się tego typu sprawami. Na dodatek, muszą one być w ciągłym kontakcie z biegłym do spraw przeciwpożarowych.
2018-04-09 09:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.