Przeznaczenie metali nierdzewnych

Wykorzystanie metali nierdzewnych jest nadzwyczaj szerokie: od przemysłu ciężkiego jak też produkcji energii do precyzyjnej mechaniki oraz elektroniki. W Europie typowe obszary głównych zastosowań to usługi budowlane oraz architektura, przemysł spożywczy, ochrona środowiska, oprzyrządowanie AGD, sektor chemiczny, sektor papierniczy, sektor farmaceutyczny, produkcja energii a także przemysł samochodowy.
lina nierdzewna
Dodał: Henrik Mayor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna była odkryta w 1912 roku, ale musiało przeminąć prawie 100 lat, żeby została “zauważona” w budownictwie oraz architekturze. Jest to materiał niebywale mocny jak też praktyczny, a równocześnie szlachetny i elegancki. Wskutek zróżnicowania gatunków oraz odmian nawierzchni oraz dużej palecie produktów, jest ona w stanie spełnić najbardziej wyszukane wymagania stawiane półproduktom budowlanym oraz wykończeniowym przez konstruktorów jak też dekoratorów mieszkań. Osłony kolumn, elementy oprzyrządowania pływalni, balustrady, dźwigi (kabiny), to jedynie kilka przykładów spożytkowania stali nierdzewnej w branży budowlanej. Wyjątkowo często w ostatnim czasie łączy się ją z drzewem lub szkłem.


Więcej tekstów

Jakie wyróżnia się typu powierzchniowej obróbki metalu? W jakim celu tego typu zabiegi się robi?

EASY Soudabond
Dodał: Pegasus PR
Zaczerpnięte z: Pegasus PR
Obróbka metali to czynność powszechna w przemyśle. Metal bowiem jest surowcem, który doskonale tego typu obróbce się poddaje. Jakie rodzaje obróbki? Po co wykonywana jest tego typu obróbka?


Jednym z typów obróbki na powierzchni metali jest cynkowanie


Obok nadzwyczaj wysokiej wytrzymałości na korozję, do atutów stali nierdzewnej zaliczyć
liny nierdzewne
Dodał: Ryan Summers
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
trzeba między innymi: obszerny wachlarz osiągalnych produktów i wyrobów hutniczych (np. karoseria, przewody, pręty, kątowniki, liny nierdzewne), niemały wybór typów powierzchni (od szlifowanych, przez lustrzane, z wzorkami tłoczonymi lub trawionymi, kończąc na nawierzchniach koloryzowanych), mnogość dostępnych odmian o rozmaitych właściwościach, łatwość modelowania obróbki oraz łączenia, solidność oraz sztywność materiału, niską rozszerzalność termiczną, dużą temperaturę topnienia, nieporównywalnie większą wytrzymałość stali nierdzewnej w odniesieniu do pozostałych tworzyw wykończeniowych - czytaj więcej.

Obok szkła i poniektórych półproduktów sztucznych, stal nierdzewna jest dzisiaj jednym z nielicznych półproduktów, który jest zatwierdzony jako półprodukt do wykonywania wyposażenia do magazynowania, przetwórstwa a także przewozu żywności. Duże wymogi w zakresie higieny, toksyczności, skuteczności, a nawet wyglądu, to reguła w przemyśle spożywczym. Wymogi odnośnie jakości końcowych produktów są bardzo wysokie, zarówno na etapie źródeł surowca, przez tok przetwórczy i kończąc na nas, kliencie.
2018-02-05 09:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.