Przenośniki łańcuchowe i śrubowe – sprawdź ich plusy, jeżeli poszukujesz urządzeń niezbędnych do transportu wewnętrznego

Jeśli jesteś zainteresowany transportem wewnętrznym, musisz zaznajomić się z ofertą firm specjalizujących się w tego typu asortymencie. Zanim jednak to zrobisz, dobrze jest poznać typy przenośników
.
przenośnik taśmowy w jednej z fabryk
Dodał: peter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do jednych z często wykorzystywanych zaliczają się przenośniki taśmowe, dzięki którym można przemieszczać pojedyncze artykuły. Mogą stanowić tak samo część linii produkcyjnej, jak też być użytkowane samodzielnie, by przemieścić różnego rodzaju asortyment, nie tylko ten niewielki. Mogą to być również większe oraz cięższe produkty. Drugim typem przenośników są przenośniki paskowe. W odróżnieniu od wcześniejszych służą do przemieszczania asortymentu o dużych gabarytach, jednak nie może mieć on nazbyt dużej masy. Dzięki temu, iż są wykonane z profili aluminiowych, odróżniają się bardzo lekką konstrukcją. Można także swobodnie zmieniać rodzaj, jak i typ pasków, by dostosować je to przemieszczanych produktów. Kolejny typ przenośników to przenośniki łańcuchowe (PROMUS), które pozwalają transportować ciężkie materiały, ponieważ mają duży udźwig. Podobnie jak przenośniki taśmowe, nie muszą być używane jedynie jako część linii produkcyjnej. Równie znakomicie sprawdzą się w samodzielnym działaniu. Dzięki cichej pracy można je użytkować w praktycznie każdym miejscu, a koszty obsługi są wyjątkowo niskie. Przenośniki są stabilne, ponieważ zrobione są z profili stalowych, a dzięki swojej konstrukcji pozwalają na transport ładunków położonych pod nieznacznym kątem. Warto też omówić przenośniki śrubowe - PROMUS Katowice Sp. z o.o..

Zwane są także przenośnikami śrubowymi. Mogą nie tylko przewozić ładunki, ale również materiały, jakie transportowane są bez opakowania. Można je stosować w transporcie pionowym oraz poziomym, jak również w kierunku trochę pochylonym. Istotnym szczegółem jest również fakt, że można ich używać w materiałach sypkich i miałkich lub pylistych, ale nie wielkogabarytowych. Oprócz tego nie da się ich zastosować w asortymencie kruszącym się bądź takim, który się łatwo przylepia.


Więcej tekstów

Systemy transportu wewnętrznego i używane przenośniki

przenośnik ślimakowy
Zaczerpnięte z: http://www.promus.katowice.pl/
W każdym zakładzie, w którym występuje proces produkcyjny, bardzo istotną sprawą są prawidłowo funkcjonujące systemy transportu wewnętrznego. Obejmują one wszystkie mechanizmy i urządzenia, stosowane do transportu produktów w przedsiębiorstwach, magazynach albo na halach produkcyjnych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.