Przemysł
sprężyny
Dodał: http://pixabay.com/
Zaczerpnięte z: http://pixabay.com/

Wykorzystanie sprężyn w różnych odmianach przemysłu, ich przeznaczenie i podział

Już od wielu tysięcy lat ludzie wykorzystywali właściwości sprężyn, na przykład przy kuszach oraz łukach. Już w tych sprzętach gromadzona była energia, jaką się w pewnym momencie uwalniało, powodując jej bardzo gwałtowne oddanie. Wraz z rozwojem przemysłu i techniki znaczenie sprężyn bardzo rosło, obecnie są one obecne w zdecydowanej większości urządzeń domowych i przemysłowych, o czym wiele osób nawet nie będzie wiedzieć. Obecnie rodzajów sprężyn jest bardzo dużo, wytwarzane są one w niezliczonej liczbie wersji, lecz zasada ich działania nie zmieniła się od setek lat - gromadzą one energię, która w określonym przypadku będzie oddawana.
odboje przemysłowe

Odbojnice do łodzi chronią je przed zepsuciem

W przeróżnych momentach może dojść do obicia dwóch przedmiotów o siebie, co w konsekwencji będzie prowadziło do ich niszczenia się. Dlatego trzeba wiedzieć jak temu zapobiec, tak by zadziałać jeszcze przed pojawieniem się uszkodzeń.


Odbojnice do łodzi chronią je przed zepsuciem

Czy wiemy jak prezentują się odbojnice do łodzi?
obsługa
Dodał: Lilliputiens

Które części mogłyby być wykonane z blachy Hardox i które pomocnicze świadczenia oferuje wytwórca?

Nikt nie pragnie, żeby posiadane przez niego przedmioty same prędko się psuły. Dotyczy to niemalże każdego tematu, suwerennie od stopnia jego przydatności w naszym codziennym bytowaniu.
probówki
Dodał: Tony Cairns
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Stawianie obiektów o charakterze przemysłowych, rola instalacji i reaktorów dla przemysłu chemicznego.

Nowoczesny przemysł wymaga sporych inwestycji w sprzęt, budynki i wyposażenie. Chyba każdy miał z pewnością okazję obejrzeć w jakiś zakładzie plątaninę rur, kotłów i kominów, przeznaczenia której nie można się było nawet domyślać.
kamień
Dodał: zeevveez
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jakie są surowce mineralne w Polsce i w czym są zastosowane?

Jaki jest przemysł surowców mineralnych w Polsce? Co najczęściej się wydobywa i jakie są sposoby wykorzystania minerałów? Dowiedz się więcej o surowcach mineralnych i ich zastosowaniu.
Przemysł surowców w Polsce zawiera wydobywanie surowców mineralnych oraz przetwarzanie ich za pomocą specjalnych sprzętów na produkty codziennego wykorzystania. Tak się składa, że Polska jest krajem wyposażonym w surowce mineralne. Te, które bierze się z ziemi, nazywane są kopalinami.
przemysł
Dodał: James Mcdermott
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rozwój automatyki w przemyśle

Rozwój nowoczesnej technik sprawia iż coraz to więcej przedsięwzięć w przemyśle oddajemy robotom, praktycznie bezobsługowym liniom produkcyjnym. Powoli zatem spełniają się wróżby modernistycznych pisarzy z początku dwudziestego wieku. Acz nie do końca. Wydaje się iż świat jakkolwiek nie przepadł zdominowany przez maszyny. Dalej jakoś egzystujemy. A nawet rozkwit robotyki spowodował powstanie nowych specjalistycznych przedsiębiorstw dających zatrudnienie tłumom inżynierów zajmujących się projektowaniem podejść dla konkretnych firm.
automatyka
Dodał: connectors distribution box
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Działający system automatyki przemysłowej umożliwia na szybką reakcję i zapobiega zadymianiu klatek schodowych

Niezwykle ważne na klatce schodowej jest ochrona przed możliwym ogniem czy zadymieniem oraz sposobność prędkiego zareagowania. Klatki schodowe na ogół potrzebują użycia nowoczesnych procedur usunięcia zadymienia, nad czym czuwają zwykle mieszkańcy czy spółdzielnie.
ogląd - przemysł
Dodał: Otwarte Klatki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Sprawdzamy jakim sposobem polepszyć produkcję?

W aktualnych czasach zakłady przemysłowe muszą znaleźć sposób, aby w jak najszybszym czasie wyprodukować wiele produktów o idealnie takich samych właściwościach. Rzecz jasna równie istotne jest zachowanie jak najwyższej jakości efektu końcowego. Rozwiązaniem problemu są natomiast najnowsze technologie.

Ochrona środowisko w sektorze samochodów, czyli czy auta na energię elektryczną wyprą te benzynowe?

Wszyscy na pewno zauważyli, że ekologia jest częścią każdej płaszczyzny działalności człowieka. Mamy już całkowicie nietestowane na zwierzętach leki i produkty kosmetyczne, zakazy i nakazy w branży hodowli trzody chlewnej i kurczaków, a także rosnącą się, z dnia na dzień, armię wegetarian. Przyszła więc pora na rewolucję w przemyśle, najbardziej niszczącym środowisko, czyli dziale samochodowym, jak również paliwowym.
siłownik

Jak wygląda siłownik Parker, przepustnica albo przetwornik? Warto mieć choć ogólne pojęcie o automatyce przemysłowej

Istnieje wiele rodzajów gałęzi przemysłu, z którymi na co dzień przeciętny Kowalski raczej niewiele ma do czynienia. Co więcej, jego wiedza w danym zakresie jest na tyle znikoma, że faktycznie niewiele może powiedzieć na dany temat. Przykładem tego rodzaju branży jest automatyka przemysłowa. Z jakiego jednak względu warto wiedzieć co obejmuje taka właśnie dziedzina? Czy udostępniane w jej ramach rozwiązania są przydatne w życiu codziennym?
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.